Hrvatski kup, 1. kolo, 06.10.2020, 15:00 h, Gradski stadion, Crikvenica, gledatelja: 350

Branimir Korać • utorak, 06.10.2020.

Nogometaši Osijeka uspješno su odradili posao u osmini finala Kupa. Protivnik je bila Crikvenica s kojom gosti nisu imali problema i slavili su s 5:1...

Kristijan Preni
14'
22
Dan Lagumdžija
61'
50
Antonio Buljat
61'
28
Filip Škoro
83'
9
Jurica Njegovan
83'
Trener

Vodeća momčad Treće HNL Zapad, Crikvenica, nije stvorila probleme Osječanima. Gosti su ozbiljno shvatili ovaj zadatak i slavili su s 5:1 te tako rutinski izborili prolaz u osminu finala.

Već u desetoj minuti Osijek je stigao do vodstva. Nakon ubačaja iz kornera u gužvi je rukom igrao Matešković i dosuđen je kazneni udarac. Izveo ga je Ante Erceg i pogodio za vodstvo.

Pet minuta kasnije Osječani povećavaju prednost. Još jednom je dobro ubacio Talys i još jednom najviši u skoku bio Lončar samo što ovaj put lopta odlazi u mrežu za 2:0.

Nastavili su Osječani s napadima i gotovo svaki dolazak pred vrata mirisao je na pogodak, a u 24. minuti poveli su s 3:0.

Prekidi su se potvrdili kao veliki problem za Crikvenicu, a od dolaska majstora za prekide Bule, Osječani su tu vrlo jaki. Ovaj put Kleinheisler je ubacio, a Mierez glavom zabio za 3:0.

Nastavilo se i u 26. minuti kada je Silva odradio posao asistenta, nabacio za Jugovića, a on postiže četvrti pogodak.

Sve je bilo jasno i Osječani su mogli malo podići nogu s gasa pa se na odmor otišlo s vodstvom 4:0.

Odmah na startu drugog dijela Talys ponovno asistira, ovaj put mladom Robertu Miškoviću koji zabija svoj prvijenac za Osijek i za 5:0.

Uspjela je Crikvenica smanjiti zaostatak u 52. minuti preko Prpića, ali više od toga nije mogla.

Ostalo je 5:1, Osijek je rutinski dovršio posao i izborio mjesto u osmini finala.