Tomić dobar u pobjedi Joventuta, Burgos sredio i Baskoniju

Matej Kačan • nedjelja, 11.10.2020.

Odigrana su i četiri susreta petog kola španjolske Endesa ACB lige, a u pobjedi Joventuta je jedno od boljih lica bio i Ante Tomić. San Pablo Burgos nastavlja oduševljavati sve...

Joventut iz Badalone nastavlja s jako dobrim ulaskom u sezoni te je sad u ACB ligi na omjeru 4-1 uz jedini poraz od Real Madrida. Četvrtu pobjedu Joventut je upisao protiv Bilbaa kod kuće, završilo je 88:81 za domaćina.

Ventura s 15 i iskusni Pau Ribas su vodili Joventut s 15, odnosno 14 poena, a jako je dobar bio i Ante Tomić koji je za 23 i pol minute na terenu zabio 13 poena (4/9 za dva) uz četiri skoka i jedno dodavanje. Bilbao je vodio Poljak Zyskowski s 19 poena.

Ludim preokretom u posljednjoj minuti je San Pablo Burgos upisao novu pobjedu, ovaj put protiv Euroligaša Baskonije. Burgos je nakon deset minuta imao 23:16, na poluvremenu je imao deset poena viška, ali je sve prokockao u trećoj dionici.

Baskonia je u posljednju minutu ušla s tri poena viška, ali neće više zabiti ni koša, dok će Burgos tricom, a onda i ubačajem za dva preokrenuti susret i upisati četvrtu ligašku pobjedu u nizu. Zanimljivo, tri najbolja strijelca susreta stigli su iz redova Baskonije pa su tako Giedraitis i Vildoza ubacili 19, odnosno 18 poena. No, Burgos je imao više podjednako raspoloženih, a najbolji je bio Kravić sa 16 ubačaja.

Real Madrid je slabo krenuo u Euroligi, ali u domaćoj ligi ne dozvoljava šokove. Tako je u gostima kod Gran Canarije Real bio vrlo ozbiljan i uvjerljiv pa je slavio s 90:65, a u svakoj je četvrtini pomalo dizao prednost.

Walder Tavares je ubacio 15 kod Reala, a poen manje je dodao Gabriel Deck. Kod Gran Canarije je 12 ubacio Okoye, a poen manje je dodao Costello.

Košarkaši Unicaje dobro su se oporavili od očajne partije i poraza od Mornara u Eurokupu. Unicaja je u gostima svladala Valenciju koja u Euroligi igra jako dobro, ali zbog toga pati domaće prvenstvo. Unicaja je u jednoj ružnoj utakmici na malo poena slavila sa 71:66, i to joj je tek druga pobjeda u pet kola.

Amerikanac Abromaitis je s 20 poena vodio Unicaju, a kod momčadi iz Malage je 16 dodao i Brizuela. Bojan Dubljević je s 15 poena i osam skokova bio najbolji kod poražene ekipe.