Udinese preokrenuo Parmu, Roma u golijadi svladala Benevento

Matej Kačan • nedjelja, 18.10.2020.
Udinese preokrenuo Parmu, Roma u golijadi svladala  Benevento

I druga dva susreta nedjeljnog programa u četvrtom kolu Serie A su nam ponudila spektakl. U dvije utakmice palo je čak 12 golova, a preokretima su slavili domaćini...

Novi spektakularni susret su nam priuštili igrači Beneventa koji očito ne znaju gubiti na dosadan način. I u drugom porazu sezone smo kod Beneventa vidjeli sedam golova, od toga pet u mreži Inzaghijeve ekipe.

Novopečeni je prvoligaš poveo u gostima kod Rome, ali je na kraju primio pet golova uz jedan poništeni. Sve je krenulo u petoj minuti kad je Caprari potegnuo s ruba šesnaesterca, a lopta se sretno od bloka u visokom luku odbila u rašlje domaćih vrata.

No, već do poluvremena je Roma preokrenula, a junaci su bili oni najiskusniji. Pedro je u 31. minuti s 11 metara pospremio Pellegrijevu povratnu loptu, dok je samo četiri minute kasnije Mhitarjan u tranziciji sjajnom loptom pronašao Edina Džeku koji s lijeve strane trese mrežu.

U nadoknadi prvog dijela je i sam Armenac zabio, ali je gol poništen zbog zaleđa. Nije Roma otišla s 3:1 na poluvrijeme pa je tako Lapadulin gol u 55. značio izjednačenje kad je ovaj s bijele točke zapucao penal koji je nastao nakon velike greške domaće obrane, ali je sam svoj odbijanac pospremio u mrežu.

No, posljednjih 20 minuta u potpunosti pripadaju Romi. U 69. imamo penal na drugoj strani koji koristi Veretout, a samo osam minuta kasnije Džeko svojim drugim golom završava kontru tri na nula. Konačnih 5:2 djelo je Pezera sjajnim udarcem sa 16 metara.

I nogometaši Udinesea su osvojili tri boda nakon drame i golijade, a oni su utakmicu morali čupati dva puta. Parmu je u vodstvo doveo Hernani u 26. minuti, a preokret rade Samir u 28. i Iacoponi autogolom u 52.

No, ukazao se Karamoh u 70. minuti za 2:2 i činilo se da će tako i ostati do kraja sve dok se u 88. minuti Pussetto nije pobrinuo za drugo vodstvo Udinesea, ovaj put i konačno za pobjedu i prva tri boda za Udinese.