Liga prvaka, skupina A, 2. kolo, 27.10.2020, 21:00 h
Atlético Madrid 3:2 Salzburg
Salzburg

Atletico Madrid preokretom slomio otpor Salzburga

Branimir Korać • utorak, 27.10.2020.

Sjajna utakmica u Madridu, baš kako se i očekivalo. Salzburg je došao otvorenog garda i natjerao i Atletico na kvalitetnu igru te je Simeoneova momčad na kraju slavila 3:2...

Pet golova, pregršt prilika, visok ritam, prava utakmica grupne faze Lige prvaka između dvije momčadi koje su bile raspoložene za igru.

Salzburg je stvorio velike probleme Atleticu, vodio je početkom drugog dijela, u 85. minuti imao je još uvijek bod u džepu i sve unatoč činjenici da je ostao kod 1:0 bez Patsona Dake, sjajnog zambijskog napadača.

Atletico je poveo u 29. minuti lijepim udarcem izvana Marcosa Llorentea koji je dobro naciljao, malo je i vratar kasnio s reakcijom i Madriđani su stigli do prednosti.

Pet minuta prije odlaska na odmor Mađar Szoboszlai poravnava na 1:1, dobro je ušao s desne strane u 16 metara i na asistenciju Berishe pogađa iznad ruke Oblaka.

Odmah na početku drugog dijela gosti dolaze do vodstva, ubačena lopta s desne strane, u sredini pronalazi Berishu koji zabija za 2:1.

U nastavku susreta Atletico ipak dolazi do preokreta na krilima Joaa Felixa.

Prvo je u 52. minuti iz kontre zabija nakon lijepe akcije s Angelom Correom da bi u 85. krasno se snašao i primirio loptu na 7-8 metara od gola te iz poluvoleja pogodio za preokret.

Atletico tako uzima prve bodove i oporavlja se od onog teškog poraza protiv Bayerna u prvom kolu.