Nice pobjedom na četvrto mjesto, St. Etienne poražen peti put u nizu

Matej Kačan • nedjelja, 01.11.2020.

U prvih pet susreta nedjelje u Ligue 1 nije bilo mnogo golova, a najiše su se mreže tresle kod Angersa koji je primio tri gola od Nice te kod Reimsa koji je s 2:1 nanio Strasbourgu novu poraz i ostavio ga na predzadnjem mjestu...

Nogometaši Nice pobjedom kod Angersa stigli su do četvrtog mjesta u ligi s kojeg čekaju rasplet kola. Nice je nastavila pad Angersa koji igra u toplo hladnoj formi i u padu je na 11. mjestu. Već u 12. minuti so vidjeli prva uzbuđenja, igrači Nice traže penal zbog igranja rukom, ali ga ne dobivaju.

Zato je u nastavku iste akcije Rony Lopes brzom reakcijom u šesnaestercu pogodio mrežu za vodstvo gostiju, a ono je udvostručeno u 22. minuti kad je Nice ipak dobila penal. Ovaj put je krivac Paul Bernardoni zbog prekršaja, a loptu je u mrežu pospremio Pierre Lees Melou.

Ostao je taj rezultat preko 50 minuta, sve do 77. kad je Amine Gouiri pronašao Hichema Boudaouija, a ovaj pogađa za konačnih 3:0 i nastavak dobre forme za Nicu. Nakon jako dobrog starta se u strmoglavom padu našao Saint-Etienne.

Zeleni su upisali i peti poraz u nizu, a ovaj put je to bio minimalni protiv Montpelliera koji se popeo na 14 bodova prekinuvši niz bez pobjede. Pogodak vrijedan pobjede zabio je Mavididi sjajnim udarcem sa 16 metara kad mu se lopta odbila na desnu nogu.

Jako dobro se drži i Metz koji je također minimalno slavio, ali protiv Nimesa koji je upisao treći poraz u nizu i na niskom je 18. mjestu s osam bodova. Gol za tri boda Metza i šesto mjesto je zabio Lamine Gueye već u 15. minuti na asistenciju Habiba Maige.

Posljednji na tablici je Dijon koji je upisao tek treći bod domaćim remijem protiv Lorienta koji je promašio i penal, a društvo mu na dnu pravi Strasbourg koji je na samo šest bodova gdje je i ostao 2:1 porazom od Reimsa autogolom Kamare i golom Faesa, dok je za Strasbourg pogodio Ajorque iz penala.