Kovačić asistent u pobjedi Chelseaja, Palace deklasirao Leeds

Matej Kačan • subota, 07.11.2020.

Odigrana su tri susreta osmog kola Premier lige, a u ranijim su utakmicama vrlo uvjerljivi bili Chelsea i Crystal Palace. Klubovi iz Londona slavili su identičnim rezultatom, s 4:1...

Napadački vrlo raspoložen bio je Chelsea u susretu protiv Sheffielda gdje su gosti i poveli na Stamford Bridgeu. Bluesi su nakon početnih 10 minuta pomeli protivnika s terena i ostavili ga na jednom bodu i na dnu ljestvice, a u pobjedi je sudjelovao i Mateo Kovačić.

Nakon vrlo efektnog prvog gola za Sheffield koji je David McGoldrick postigao petom, Kovačić je u 23. minuti dobio loptu u prostor na desnoj strani te je vratio u sredinu na nekih 11 metara gdje je bio Tammy Abraham koji trese mrežu, a do poluvremena Chelsea okreće.

Iz kornera se izvela kratka kombinacija, lopta je došla do Ziyecha koji ubacuje, a na drugoj stativi je Ben Chilwell koji iz blizine trese mrežu. Stajalo je 2:1 do 77. minute kad je Ziyech opet asistent i to opet ubačajem. Bio je to slobodni udarac, takozvani "skraćeni korner", a na drugoj strani ubačaja je Thiago Silva zabio glavom.

Samo tri minute kasnije je i 4:1, nakon borbe na sredini terena su veznjaci Sheffielda nespretno izbili prema svom vrataru, a zapravo uposlili Timu Wernera koji iz situacije jedan na jedan lakoćom zabija. Kovačić je odigrao 71 minutu za Chelsea koji se popeo na treće mjesto s 15 bodova.

Novu pravu golijadu su nam u ranijem susretu priredili Crystal palace i Leeds. Leeds je nakon boljeg starta ušao u seriju poraza kojih sad ima tri u posljednja četiri susreta, a zadnji je došao na gostovanju kod Palacea koji je na 13 bodova u osam susreta.

Krenuo je Palace dobro, već u 12. minuti je iz kornera Eberechi Eze ubacio, a najviši je na skoku bio Scott Dann koji glavom trese mrežu. No, već u 17. minuti se trese mreža i domaćih, strijelac je Patrick Bamford, no VAR se ipak oglasio i poništio gol zbog milimetarskog zaleđa.

Umjesto 1:1, u 22. je bilo 2:0 jer je Eze još jednom pokazao kakav je majstor prekida, ovaj put sjajnim slobodnim udarcem s nekih 18 metara. Luda utakmica se nastavlja do poluvremena, u 27. je ipak Bamford došao do gola nakon što mu j loptu spustio Mateusz Klich, a do odmora je i 3:1 kad Helder Costa nesretno šalje loptu u svoju mrežu.

Konačni rezultat za visoku pobjedu Crystal Palacea postavlja Jordan Ayew koji je dobio loptu u prostor od Wilfrieda Zahe te je odradio završnicu od stative. Palace ima dvije pobjede u posljednja tri susreta i dobro se oporavio od poraza protiv Wolvesa.

U posljednjem susretu dana je bilo gotovo 90 minuta mira, a onda drama. Fulham je imao bod u džepu čak dva puta, ali je protiv West Hama ostao kratkih rukava. Bilo je 0:0 dok Souček nije West Ham doveo u vodstvo, a priliku za izjednačenje je Fulham imao kad je u 16 metara domaćina pao Tom Cairney, ali je Lukasz Fabianski obranio udarac Ademole Lookmana.