Rakitiću pobjeda protiv Budimira, Atletico Madrid lako s Cadizom

Mihaela Bradovski • subota, 07.11.2020.

U večernjem programu u La Ligi do pobjede su došli Sevilla protiv Osasune te madridski Atletico protiv Cadiza...

U hrvatskom dvoboju u Sevilli, Ivan Rakitić sa Sevillom je bio uspješniji od Ante Budimira s Osasunom. Sevilla je slavila 1:0, ali nije briljirala.

U prvom poluvremenu Osasuna je mogla i do vodstva kada je Budimir pokušao glavom sredinom prvog dijela, no imala je i Sevilla svoje šanse, najbolju je propustio Oliver Torres koji je promašio iz dobre pozicije.

Na poluvremenu je u svlačionici ostao Jesus Navas, ušao je Rakitić, a u 57. minuti domaćin je dobio kazneni udarac. Ocampos je srušen u 16 metara, sam je i izveo penal te pogodio za 1:0.

Budimir je imao dobar pokušaj glavom i u 85. minuti kada je pucao u bliži kut, ali vratar domaćina bio je spreman i obranio je njegov pokušaj. Hrvatski napadač igrao je svih 90 minuta, a Rakitić je odradio drugo poluvrijeme.

Madridski Atletico ponovno je na vrhu ljestvice nakon što je slavio s visokih 4:0 protiv Cadiza. Dobar pristup i ulazak u utakmicu i kasnije je bilo sve lako.

Već u osmoj minuti domaćin je poveo nakon velike pogreške gostujućeg vratara koji je istrčao, lopta mu je ispala, a Marcos Llorente nabacio na Joaa Felixa koji glavom zabija.

Llorente se sam upisao među strijelce u 22. minuti, još jednom je vratar loše reagirao, lopta je išla u njegov prvi kut i nije ju zaustavio.

Odmah na startu drugog poluvremena idealno dodavanje Joaa Felixa za Luisa Suareza koji dolazi pred vratara i pogađa za 3:0.

Točku na i stavio je Felix u 90. minuti, Angel Correa ga je odlično uočio, a on je lijepo primio loptu na prsa i pogodio za konačnih 4:0.

Ivo Grbić odgledao je utakmicu s klupe za pričuve.