Novo Vrijeme pregazilo u gostima Alumnus, kiks Olmissuma protiv Universitasa

Branimir Korać • subota, 21.11.2020.

Odigrana su četiri susreta šestog kola 1. HMNL, a tri od četiri dvoboja okončana su remijem. Jedinu pobjedu upisalo je Novo Vrijeme, a dvoboj između Uspinjače i Squarea je odgođen.

Novo Vrijeme odradilo je odličnu utakmicu u gostima kod Alumnusa i upisalo je vrlo visoku pobjedu 6:0. Domaćin s kratkom rotacijom teško se nosio s raspoloženim Makaranima koji su visoko slavili.

Trostruki strijelac bio je Igor Osredkar, a još po jedan gol dodali su i Vedran Kazazić, Sven Horvath i Nikola Pašalić. Dodatni problem za Alumnus je i isključenje Vlade Andrijaševića u 40. minuti čime neće nastupiti u sljedećem kolu.

Osječani se bude, a u petak su gostovali kod Crnice i remizirali 4:4. U zanimljivom susretu imali su prednost 2:0 na poluvremenu golovima Andreja Pandurevića i Roberta Nospaka, ali u nastavku je Crnica okrenula.

Tri gola postigao je Marinko Šamija, a jedan Saša Subotić, imali su domaćini vodstvo 4:3, ali u zadnjoj minuti Denis Šimašek poravnao je na 4:4 i donio bod Osijeku.

Zanimljiv dvoboj odigran je u Vrgorcu gdje nije bilo pobjednika. Domaćin je remizirao s Futsal Dinamom 1:1, a oba pogotka pala su u prvom dijelu. Prvo je Daniel Matković doveo goste u vodstvo u 14. minuti, ali Nikola Gudasić na kraju prvog dijela poravnava na 1:1 što je bio i konačan rezultat.

Istim rezultatom okončan je i dvoboj između Olmissuma i Universitasa i također su oba gola pala u prvih 20 minuta. Vodio je aktualni prvak od pete minute golom Antonija Sekulića, no Mateo Kljunak poravnao je u 19. minuti.