Jug i Mladost glatko slavili i u susretima drugog kola Kupa

Branimir Korać • subota, 28.11.2020.

Odigrani su susreti drugog kola Kupa Hrvatske za vaterpoliste. Na oba turnira i u drugom kolu nije bilo iznenađenja...

U drugom kolu zagrebačke skupine Mladost je pregazila momčad Mornara i slavila lakše od očekivanja. Splićani nisu imali nikakve šanse, a Mladost je posebno dobro odradila završnicu susreta koju je dobila s čak 8:0.

Najučinkovitiji bili su Konstantin Harkov s pet golova te s po tri Ante Visković i Mislav Vrlić. Kod Mornara Duje Akrap zabio je dva gola.

Jadran je također upisao drugu pobjedu i to protiv Medveščaka s 22:11. I ovdje je sve bilo prema očekivanjima, Jadran se brzo odvojio i u nastavku lakoćom slavio.

Nikola Milardović postigao je pet golova dok je Robert Stojanac dodao tri gola. Kod Medveščaka Nikola Šimunović zabio je tri gola.

Jugaši su također bili bolji i to od Solarisa sa 16:7. Već u prvom poluvremenu stvorili su visoku prednost, na odmoru su vodili 8:2 i u nastavku susreta mirno dovršili posao.

Loren Fatović bio je posebno raspoložen sa šest postignutih golova dok je četiri dodao Alexandris Papanastasiou. Kod Šibenčana dvostruki strijelac bio je Branimir Herceg.

Primorje je rutinski odradilo posao protiv Zadra. Visoko je slavilo sa 17:3 i također je vrlo brzo riješilo pitanje pobjednika.

Najučinkovitiji s četiri gola bio je Tin Brubnjak dok je tri dodao Marin Jovančević.

KPK je bio vrlo uvjedljiv protiv Galeba i slavio je s 18:6 i to na krilima pet golova Marka Buconića i četiri gola Marina Čumbelića. Kod poraženih Mihovil Marinović zabio je tri gola.