Liga prvaka, skupina E, 5. kolo, 02.12.2020, 21:00 h
Sevilla 0:4 Chelsea
Chelsea

Nezadrživi Giroud četiri puta pogodio mrežu Seville

Branimir Korać • srijeda, 02.12.2020.

Sjajnu utakmicu odigrao je Olivier Giroud na gostovanju u Sevilli. Chelsea je slavio s čak 4:0, a sva četiri gola postigao je francuski napadač...

Chelsea je sporije ušao u sezonu s obzirom da je trebalo uklopiti poveći broj novih igrača, obrana je još trebala uštimavanje, a sada stvari polako sjedaju na svoje mjesto. Pokazalo je to i gostovanje u Sevilli gdje je Chelsea briljirao i slavio s 4:0.

Svoju najbolju utakmicu u dresu Chelseaja odradio je Olivier Giroud, francuski napadač koji bi ove sezone trebao biti zamjena za Timu Wernera, a na kraju sezone kao slobodan igrač napustiti klub. Međutim kako Girud igra već neko vrijeme, u Chelseaju više nisu tako sigurni da im ne treba.

Ovdje je golijadu otvorio u osmoj minuti, Kai Havertz presjekao je napad domaćina, povukao loptu i onda proigrao Girouda u 16 metara, on okreće čuvara i pogaša u suprotni kut.

Do kraja prvog poluvremena gosti su mogli i povećati prednost, ali Christian Pulišić malo je previše komplicirao i nije zabio.

U 54. minuti Chelsea dolazi do drugog pogotka. Ponovno se Giroud odlično kretao, Mateo Kovačić dobro je to uočio i idealno mu gurnuo loptu u 16 metara, Giroud dolazi pred vratara i vrhunski zabija.

Sevilla je bila već tada razbijena, Chelsea je potpuno dominirao i nizao prilike. Nakon nekoliko promašaja, u 74. minuti novi dobar napad, Kante je ubacio s desne strane, a Giroud potvrdio koliko dobro igra glavom.

Već tada je postao najstariji igrač u Ligi prvakla s hat-trickom, ali nije tu stao. U 82. minuti izborio je kazneni udarac koji je sam i izveo za konačnih 4:0.

Mateo Kovačić igrao je do 67. minute kada ga je zamijenio Kante, a Ivana Rakitića zamijenio je u 75. minuti Oliver Torres.

RTLplay donosi biografsku dramu o nogometnom geniju Diegu Maradoni.