Mladost u drugom poluvremenu slomila otpor Suknovog Primorca

Branimir Korać • petak, 04.12.2020.

Na zagrebačkom turniru kvalifikacija Euro Kupa Mladost je upisala pobjedu protiv Primorca iz Kotora 13:8 i tako napravila veliki korak prema prolasku dalje...

Na zagrebačkom turniru kvalifikacija Euro Kupa sudjeluju samo tri momčadi, Trst je otkazao nastup zbog velikog broja pozitivnih testova unutar svoje momčadi.

Tako se za prolaz bore Mladost koja je domaćin i veliki favorit, Primorac iz Kotora kojeg trenira Sandro Sukno te mađarski Eger.

Počelo je dobro za Mladost koja je slavila u prvom kolu protiv Primorca s 13:8 i tako napravila veliki korak prema prolazu.

Crnogorci su se dobro držali, imali su čak u drugoj četvrtini i tri puta prednost od dva gola, ali Mladost je u završnici druge dionice golovima Harkova i Viskovića poravnala na 7:7.

U drugom poluvremenu potpuno drugačija slika. Mladost je gostima dopustila samo jedan pogodak i to za smanjenje na 12:8. Ako gledamo završnicu druge dionice, to znači da su Žapci napravili seriju čak 7:0.

Upisana je prva pobjeda i to je u konačnici najbitnije.

Po dva gola kod Mladosti postigli su Josip Vrlić, Luka Bukić, Ante Visković i Konstantin Harkov. Kod Primorca Miroslav Perković bio je strijelac tri puta.