Lille se odvojio na vrhu, Nimes pobjegao iz zone ispadanja

Matej Kačan • srijeda, 16.12.2020.

Odigrana je ranija polovica programa u 15. kolu francuske Ligue 1, a u središtu je bio susret Dijona i Lillea u kojem su gosti slavili s 2:0 te su se odvojili od Lyona i PSG-a na vrhu tablice...

Priliku koju je promjenjivim rezultatima u Francuskoj otvorio PSG zasad jako dobro koriste nogometaši Lillea. Galtierova momčad je na gostovanju kod posljednjeplasiranog Dijona upisala treću pobjedu u nizu za odvajanje na vrhu.

Pritisak je sad na Lyonu koji mora slaviti ako se želi izjednačiti na vrhu jer Lille je zabio po pogodak u ranoj i kasnoj fazi susreta za sigurnu pobjedu. Zabio je Yusuf Yazici u 19. minuti na asistenciju Zekija Celika i nakon toga nije bilo mnogo uzbuđenja.

Stajalo je tako 1:0 bez većih događanja sve do 87. minute kad Bruno Manga kasni u start, a sudac pokazuje na bijeli točku za Lille. No, uslijedila je VAR provjera i odluka je preokrenuta, ali je Lille ipak došao do drugog pogotka preka Timothyja Weaha koji je iskoristio veliku grešku obrane za 2:0. Domagoj Bradarić je ostao na klupi.

Istim rezultatom u gostima je slavio i Nice kojem je promjena na klupi napokon urodila plodom i stigla su tri boda. Nimes je kod kuće držao nulu dosta dugo, ali je u završnici pao golovima Ndoyea i Claudea Mauricea. To je četvrti poraz u nizu za predzadnju ekipu lige.

S 2:0 je kod kuće poražen i Montpellier koji polako kaska za vodećima nakon sjajnog starta. Peti poraz ukupno i drugi u posljednje tri utakmice je Montpellieru nanio Metz koji je prekinuo svoj niz bez pobjede i na čvrstom je 12. mjestu u sredini. Pogađali su Leya iz kaznenog udarca u 50. te Maiga u nadoknadi.

0:2 je bilo i na susretu Angersa koji također pada nakon iznenađujućeg starta te Strasbourga koji se podiže na ljestvici te ima niz od četiri utakmice bez poraza i osam bodova u tom razdoblju za 14 ukupno i 14. mjesto. taj uspjeh i skok su Strasbourgu donijeli Diallo i Ajorque također u završnici, u 77. i prvoj minuti nadoknade.

Najuzbudljivije je bilo na susretu Reimsa i Nantesa gdje je domaćin uspio napraviti preokret i uzeti pobjedu za bijeg iz zone ispadanja. Poveo je Nantes preko Palloisa u 18., ali u uraganskih šest minuta od 68. do 74. Reims zabija tri gola. Pogađali su Toure, Dia i Cafaro pa je tek Blas pogodio počasni gol u 79.za 3:2.