Fiorentina šokirala Juventus za prvu Prandellijevu ligašku pobjedu

Matej Kačan • utorak, 22.12.2020.

Šok u 14. kolu Serie A je piredila Fiorentina koja je nakon gotovo dva mjeseca slavila u ligi, i to protiv Juventusa u gostima s čak 3:0...

Od 25. listopada i 3:2 protiv Udinesea je Fiorentina čekala na ligašku pobjedu i dočekala ju je, gotovo dva mjeseca kasnije i na vjerojatno najtežem gostovanju u Italiji. Juventus je bio jedna od dvije neporažene ekipe, ali je odigrao lošu partiju te je zasluženo poražen.

Odmah na početku je Juventus presječen i šokiran, Dušan Vlahović se nakon dodavanja Riberyja sjurio na gol te je laganim lobom poslao loptu u mrežu već u trećoj minuti. 15 minuta kasnije, stvari idu još lošije za Juventus.

Juan Cuadrado je u svom dvjestotom nastupu za Juventus nesmotreno ušao u jedan start te je nakon VAR provjere dobio crveni karton i Juventus se mora vraćati s desetoricom. To domaćinu nije uspjelo jer je u 76. i treća nesreća zadesila domaćina.

Alex Sandro je išao presjeći dodavanje, ali je matirao svog vratara, a katastrofu produbljuje Martin Caceres u 81. minuti za gotovo nestvarnih 3:0 za Fiorentinu koja je do ovog susreta bila na rubu ispadanja. Cesare Prandelli tako je upisao prvu pobjedu od povratka na klupu, i to najveću moguću.

Fiorentina je preskočila Parmu koja je u dvoboju donjeg doma izgubila od Crotonea s 2:1. Junior Messias dvaput je šokirao goste u 25. i 44. minuti, a Parmi je tračak nade donio Juraj Kučka nakon udarca iz kuta. No, Parma se nije vratila ni okrenula te ostaje na 12 bodova, dok je Crotone i dalje u zoni ispadanja s devet.