Premiership, 15. kolo, 27.12.2020, 17:00 h
West Bromwich Albion

Ajayi otkinuo bod Liverpoolu

Matej Kačan • nedjelja, 27.12.2020.

Nogometaši WBA su u sklopu 15. kola Premier lige uspjeli ostvariti prvi bod pod novim trenerom, i to remijem protiv Liverpoola...

Izgleda kako nogometaši WBA najbolje igraju protiv onih najjačih. Nakon remija protiv Manchester Cityja pa otkaza Slavenu Biliću te poraza od Aston Ville, WBA je došao do novog poda, prvog pod Samom Allardyceom i to protiv Liverpoola.

Dan nakon Boxing Dayja je na red stigao dvoboj ekipe kojoj predviđaju vrh i kojoj predviđaju dno, ali Liverpool nije opravdao očekivanja usprkos silovitom početku. Liverpool je "živio" na 20 metara od gostujućeg gola te je stalno prijetio.

Obrana WBA je bila na velikim mukama, teško je čistila i kapitulirala je vrlo brzo, već u 12. minuti kad je Joel Matip poslao dugu loptu na Sadia Manea koji je brzo pobjegao obrani, izašao sam na Sama Johnstonea te primio loptu na prsa i zatresao mrežu.

Nedugo zatim je Mane mogao zabiti još jedan gol, a u 35. je Mohamed Salah imao jako dobar udarac s ruba 16 metara, ali je obrana WBA uspjela preživjeti do poluvremena. Kako je susret prolazio, a Liverpool nije uspio prelomiti susret, tako je domaćin padao.

Napokon se pojavio WBA u posljednjih 20 minuta pa Karlan Grant u 73. imao dobru priliku, a nagrada je stigla u 82. kad je Pereira ubacio, a Semi Ajayi je najviši u skoku te trese mrežu za 1:1 koji je do kraja obranio Johnstone.

Liverpool je tako upisao novi kiks nakon Fulhama u posljednjih četiri susreta te je klubovima iz Manchestera omogućena prilika da pobjedama u nadoknadama svojih susreta dođu na dva, odnosno tri boda od vrha i Liverpoola.