Premiership, 17. kolo, 02.01.2021, 13:30 h
Tottenham 3:0 Leeds United
Leeds United

Tottenham slavljem protiv Leedsa prekinuo niz utakmica bez pobjede

Mihaela Bradovski • subota, 02.01.2021.

U susretu 17. kola Premier lige u Londonu su se sastali Tottenham i Leeds, a Spursi su odnijeli pobjedu 3:0. Tottenhamu je to prva pobjeda nakon četiri sušna kola...

Spursi su pronašli mušteriju i nakon što su u prošla četiri kola dva puta remizirali i dva puta izgubili, napokon su slavili. Ugostili su Leeds i upisali pobjedu 3:0.

Leeds je pak stigao na ovo gostovanje nakon što je u zadnja četiri kola tri puta slavio te jednom izgubio, taj poraz bio je onih 6:2 protiv Manchester Uniteda, a i protiv Tottenhama obrana nije izgledala sigurno te je glatko poražen.

Leeds nije loše krenuo u utakmicu, ali domaćin je ipak prvi došao do pogotka. U 27. minuti Gjanni Alioski skrivio je kazneni udarac prekršajem nad Stevenom Bergwijnom, a Harry Kane rutinski je zabio za 1:0.

Mogao je Bergwijn u 35. minuti doći do povećanja vodstva, Davies ga je odlično pronašao u 16 metara, ali on je pucao vrlo loše. Ipak u završnici prvog dijela Tottenham povećava prednost. Hojbjerg je osvojio loptu na sredini terena i pronašao Harryja Kanea koji pak proigrava Sona, a Korejac postiže svoj 100. gol za Spurse.

Odmah na početku drugog dijela Spursi dolaze do visokih 3:0. Son je odlično ubacio iz kornera prema Tobyju Alderweireldu koji glavom šalje loptu u mrežu.

Do kraja susreta ostalo je 3:0, a mogao je domaćin i do četvrtog gola, ali ovaj put Meslier je spasio odličnom obranom pokušaja Bergwijna. U završnici susreta Tottenham je ostao s igračem manje nakon što je Matt Doherty zaradio drugi žuti karton prekršajem nad Pablom Hernandezom.