Sluga obranio penal Werneru, Chelsea ipak do prolaza

Branimir Korać • nedjelja, 24.01.2021.

Na rasporedu su susreti šesnaestine finala FA kupa. Chelsea je upisao pobjedu protiv Lutona, a gostima nije pomogao niti Simon Sluga koji je dosta toga obranio...

Chelsea je izborio prolaz u osminu finala FA kupa pobjedom protiv Lutona s 3:1. Ova pobjeda upisana je bez većih problema, a mogla je biti i uvjerljivija da Simon Sluga nije zaustavio neke teške udarce.

Svakako najveću obranu ostvario je u završnici susreta kada je obranio kazneni udarac Timu Werneru.

Trostruki strijelac za Chelsea bio je Tammy Abraham dok je jedini pogodak za Luton postigao Jordan Clark. Sluga je odradio cijelu utakmicu dok je Mateo Kovačić ušao u 84. minuti umjesto Masona Mounta.

Fulham je ugostio Burnley i upisao poraz 3:0 te se oprostio i od ovog natjecanja. Burnley je bio bolji i zasluženo je slavio u ovom susretu.

Nakon pola sata igre Jay Rodriguez doveo ga je u vodstvo da bi u zadnjih 20 minuta ponovno Rodriguez i Kevin Long zapečatili sudbinu Fulhama.

Preokretom u drugom dijelu do prolaza je stigao Leicester koji je slavio s 3:1 protiv Brentforda.

Domaćin je poveo golom Becha Sorensena da bi u drugom poluvremenu Cengiz Under, Youri Tielemans i James Maddison zabili za 3:1