Dobar nastup Simona u pobjedi Efesa protiv Crvene zvezde

Branimir Korać • utorak, 26.01.2021.

Kruno Simon odradio je još jednu dobru utakmicu u dresu Efesa, ovaj put u pobjedi protiv Crvene zvezde. Dragan Bender i Ante Žižić poraženi su kod Fenerbahčea...

Anadolu Efes stigao je do očekivane pobjede u 22. kolu Eurolige u Istanbulu protiv Crvene zvezde. Efes je slavio 86:72. Domaćin je rano stvorio visoku prednost i do kraja susreta nije je ispuštao.

"Prava momčadska pobjeda. Imali smo dobar protok lopte i 35 minuta igrali odlično u napadu, bilo je lijepo igrati večeras. Crvena zvezda je neugodna momčad, nije bilo lako, ali sretan sam zbog pobjede", rekao je nakon susreta Kruno Simon.

Simon je za 27 minuta ubacio deset poena (2/4 za dva, 2/3 za tri) uz šest asistencija i tri skoka. Shane Larkin ubacio je 23 poena (5/8 za tri), a Vasilije Micić dodao je 13 poena.

Kod Zvezde po 12 poena upisali su Dejan Davidovac i Ognjen Dobrić.

Fenerbahče je u naletu i nastavio je veliki pobjednički niz. Nova pobjeda stigla je u Istanbulu protiv Maccabija koji je svladan s 82:75. Ovo je Feneru čak sedma uzastopna pobjeda.

"Ovo je velika pobjeda za nas, Maccabi je težak protivnik. Ima toliko oružja, toliko igrača koji mogu poentirati na sve načine. Možda nismo odigrali najpametniju utakmicu, ali odigrali smo s puno energije, posebno kada se utakmica lomila", kaže Igor Kokoškov.

U njegovoj momčadi Jan Vesely upisao je 18 poena i šest skokova, a Nando De Colo 16 poena. Kod poraženih Elijah Bryant ubacio je 18 poena, a Scottie Wilbekin 15 uz deset asistencija. Dragan Bender za 20 minuta ubacio je sedam poena (0/2 za dva, 2/5 za tri, 1/2 slobodna) uz tri skoka i dvije asistencije, a Ante Žižić je za 14 minuta ubacio četiri poena (2/5 za dva).

Bayern je u neizvjesnom dvoboju odnio pobjedu s gostovanja kod Himkija kojeg je svladao 95:93. U tijesnom susretu Bayern je bio uspješniji i Himki odveo na omjer 2-20.

Bavarce su predvodili Nick Weiler-Babb s 25 poena, osam skokova i pet asistencija dok je James Gist dodao 19 poena i osam skokova. Kod poraženih Aleksej Šved završio je s 32 poena i 11 asistencija, a Dairis Bertans ubilježio je 15 poena.

Armani Milano nije dopustio iznenađenje i boljom igrom u završnici stigao je do pobjede protiv Olympiakosa. Još jednu sjajnu utakmicu odigrao je Kevin Punter koji je ubacio 27 poena uz pet asistencija dok je Malcolm Delaney dodao 16 poena i pet asistencija. Saša Vezenkov s 18 poena i deset skokova predvodio je Grke dok je Kostas Sloukas dodao 17 poena (5/7 trica) i sedam asistencija.