Tuchel upisao prvu pobjedu, Leeds iznenadio Leicester

Matej Kačan • nedjelja, 31.01.2021.

U prva dva susreta nedjelje u Premier ligi je Chelsea upisao prvu pobjedu pod novim trenerom Thomasom Tuchelom, dok je Leicester upisao kiks jer je kod kuće poražen protiv Leeds Marcela Bielse...

Nakon što je remizirao u prvom susretu na klupi Chelseaja te je kazao kako je zadovoljan intenzitetom momčadi, Thomas Tuchel je upisao i prvu pobjedu. Idealna prilika za prvu pobjeda bila je utakmica protiv Burnleyja koji je u donjem domu, ali je bio u dobrom nizu.

Chelsea su do pobjede odveli španjolski nogometaši. Nakon mirnog i pomalo dosadnog prvog poluvremena je u 40. minuti Callum Hudson-Odoi izborio loptu koju poslužuje za Cesara Azpilicuetu koji pogađa gornji dio mreže u bliži kut s desne strane.

Ostalo je 1:0 sve do 84. minute kad je Christian Pulisic ubacio, a Marcos Alonso pogađa sjajan volej od grede za konačnih 2:0 i skok Chelseaja na 33 boda i sedmo mjesto. Mateo Kovačić je odigrao svih 90 minuta za Chelsea i čini se da mu Tuchel vjeruje.

Novi kiks Manchester Uniteda koji je remizirao s Arsenalom nije iskoristio Leicester. Drugo kolo zaredom Lisice ne mogu preskočiti United, a ovaj put su i vodili protiv Leedsa da bi na kraju potpisali poraz. Harvey Barnes je doveo Leicester u vodstvo u 13. minuti, a već u 15. izjednačava Stuart Dallas.

Do poluvremena su zbog zaleđa poništena čak dva gola, po jedan na svakoj strani, a drugo poluvrijeme u potpunosti pripada Leedsu. Točnije, Leedsu pripada posljednjih 20 minuta, a u 70. Patrick Bamford zabija novi gol za 2:1.

Nije mogao Leicester do 2:2 do kraja, a svaku sumnju u pobjedu je riješio Bamford koji je pogotku dodao i asistenciju te je lijepo poslužio Jacka Harrisona koji lako zabija u praznu mrežu. Leicester je ostao treći, dok se Leeds drugom pobjedom u nizu popeo na 12. mjesto.