Krka upisala novi poraz, Cedevita Olimpija slavila nakon preokreta

Matej Kačan • srijeda, 24.02.2021.

Nakon završetka reprezentativne pauze u europskoj košarci, nastavilo se natjecanje u ABA ligi. Zaostali susret 14. kola donio je slovenski dvoboj, a u Novom Mestu je Cedevita Olimpija svladala Krku nakon velikog preokreta...

Košarkaši Krke iz Novog Mesta i dalje su bez abaligaške pobjede u 2021. godini. Nakon 19. prosinca i velike pobjede nad Partizanom, Krka ne zna za pobjedu u regionalnom društvu i ugodna situacija u sredini odjednom je postala borba za ostanak.

Naime, peti poraz u nizu je Krki nanijela Cedevita Olimpija u zaostalom slovenskom dvoboju 14. kola te je Krka sad na 5-11 omjeru, a po pet pobjeda imaju i Split, Cibona, Zadar i FMP uz Borac s četiri slavlja i borba za izbjegavanje pretposljednjeg mjesta i razigravanja za ostanak bit će paklena do samog kraja.

Krka je u prvom poluvremenu, a posebno u prvoj četvrtini bila na najboljem putu da u toj borbi ostvari jednu pobjedu viška na koju se ne računa jer je mnogo renomiranijem protivniku zabila 35 poena u deset minuta te je imala 12 poena viška.

Do poluvremena je Cedevita Olimpija smanjila na minus sedam, a drugo poluvrijeme donosi veliki preokret. Momčad Jurice Golemca je stisla u obrani i u drugih 20 minuta protivniku dozvoljava tek 31 poen, četiri manje nego u samoj prvoj četvrtini.

Proradio je Amerikanac Hopkins, Jaka Blažič je bio standardno sjajan i preokret je stigao inercijom pa je do konca treće plus jedan za goste, a do kraja momčad iz Ljubljane dolazi do konačnih plus sedam i 95:88. Vrlo je važna ovo pobjeda za Cedevita Olimpiju koja je na 13-3 i nastavlja svoju borbu za mjesto u doigravanju.

Trenutno je u najužem krugu pet ekipa, a prednjači Zvezda s dva poraza uz Cedevita Olimpiju, Igokeu i Budućnost s tri. Mornar je na 13-4 i u sljedećem kolu dočekuje Krku pa momčad iz Novog Mesta za dva dana opet ide na megdan ekipi s vrha kojoj pobjeda treba i šesti poraz u nizu je vrlo moguć.

Cedevita Olimpija za tri dana igra protiv FMP-a pa momčadi s vrha svojim pobjedama mogu uvelike pomoći hrvatskim ekipama u borbi za ostanak. Cibona i Split će u nastavak te borbe krenuti međusobnim ogledom, dok će Zadar dočekati desetkovani Partizan.

Što se strijelaca večeras tiče, Hopkins je s 23 poena i 12 skokova predvodio pobjednike, dok je 19 dodao Blažič. Kod Krke je Camphor ubacio 22, dok su Hrvati bili samozatajni. Jure Škifić je za 17 minuta gađao 2/3 za dva i 1/3 za tri za osam poena i pet skokova, dok je Rok Stipčević ostao na šest poena i tri skoka (1/1 za dva, 1/3 za tri) u 23 minute.