Liga prvaka, skupina B, 14. kolo, 04.03.2021, 17:00 h
Kiel 36:30 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagreb završava skupinu Lige prvaka bez boda, slavio i Kiel

Matej Kačan • četvrtak, 04.03.2021.

U 14. kolu EHF Lige prvaka su rukometaši PPD Zagreba bez previše rezultatskog uzbuđenja poraženi od Kiela te svoje natjecanje po skupini u elitnom europskom natjecanju završavaju bez boda i pobjede...

Očekivanim porazom u njemačkoj kod Kiela je završilo natjecanje rukometaša Zagreba u EHF Lige prvaka. Zagreb u 14 kola nije uspio doći ni do pobjede ni do boda te se sa svim porazima oprašta od natjecanja po skupinama u elitnom europskom natjecanju.

Zagreb se držao do 11:11, ali nakon toga domaća momčad ubacuje u brzinu više i već je do poluvremena 23:15. Hrvatska je momčad nešto bolje ušla u drugo poluvrijeme pa je na nekoliko trenutaka smanjila na 25:20, ali bliže od toga neće doći. Brzo je Kiel vratio prednost na sedam-osam razlike, a do kraja je Zagreb tek razliku uspio svesti na 36:30.

Oskar Sunnefeldt je vodio domaćina sa sjajnih 10 pogodaka, dok je Jacobsen pratio Šveđanina s pet. Domagoj Duvnjak je zabio dva gola. Vlado Matanović je kod Zagreba bio najistaknutiji pojedinac, četiri je zabio Davor Čavar.

Kiel je upisao sedmu pobjedu te je sa 16 bodova treći u skupini B iza Barcelone i Vezprema.