Alba i Moriba dovoljni protiv Osasune, kiks Seville

Matej Kačan • nedjelja, 07.03.2021.

Vrlo važnu pobjedu, ali i vrlo važan poraz za situaciju u gornjem domu La Lige smo imali prilike vidjeti u subotu. Barcelona nastavlja lov za Atleticom, dok je Sevilla u toj utrci malo posrnula...

Opet bez neke jako dobre igre, ali s individualnim bljeskovima i dobrim rezultatom Barcelona nastavlja ploviti kroz La Ligu i nastavlja svoj lov za Atletico Madridom. Katalonci su 2:0 pobjedom nad Osasunom upisali tri slavlja u nizu te su na dva boda od Atletica, ali uz dvije utakmice viška.

Opet je briljirao Leo Messi koji je ovaj put bio dodavački raspoložen s dvije asistencije za dva pogotka. U 30. minuti je pronašao Jordija Albu koji je sjajnim udarcem u gornji dio mreže postavio 1:0, dok je u 83. minuti poslužio mladog Ilaixa Moribu koji je sjajno primio loptu i precizno pogodio.

Ante Budimir je u porazu dobio zadnjih 20 minuta na terenu, a ni Ivan Rakitić nije momčadski prošao ništa bolje. Rakitić je igrao 57 minuta u susretu Seville i Elchea i u tih 57 minuta nije bilo golova, a sva tri pogotka stala su u zadnjih 20 minuta.

Raul Guti je doveo domaćina u vodstvo u 70. minuti, na 2:0 je povisio Guido Carrillo, dok je u 90. minuti tek uspio smanjiti Luuk de Jong. Sevilla je tako upisala drugi poraz u nizu te sve više zaostaje za vodećom trojkom i već sad ima pet bodova manje od trećeg Reala.

U ostalim je susretima Cadiz pogotkom Alvara Negreda minimalno s 1:0 svladao Eibar, dok su Plano i Weissman ranim golovima donijeli prednost za Valladolid koju Getafe nije stigao ni uz pogodak Mate u 37. minuti.