HT Prva liga, 25. kolo, 14.03.2021, 15:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Ivan Bebek, Goran Pataki, Bojan Zobenica
Josip Mišić 16'
Mario Gavranović 24'
Mislav Oršić 70', 78'
Dinamo

Raspucani Dinamo visoko slavio u Varaždinu, domaćin izbjegao još težu katastrofu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 14.03.2021.

Dinamo je odigrao jako dobru utakmicu u Varaždinu, stvorio je pregršt ptilika, postigao pet golova, a mogao je još barem toliko...

Dinamo je u Varaždinu odigrao jednu od svojih boljih utakmica ove sezone. Posebno raspoložen bio je Lovro Majer oko kojeg se sve vrtjelo u igri Dinama, on je sjajno razigravao momčad, a i sam je imao nekoliko odličnih prilika.

Od početka je sve išlo jednim smjerom. Već u sedmoj minuti Dinamo je poveo. Atiemwen je došao do lopte koju je izborio Majer, ušao je u 16 metara i s 15 metara pogodio za vodstvo.

Niti deset minuta kasnije Modri dolaze do drugog pogotka. Sve je počelo izlaskom u prazno Zelenike na 30 metara, nakon toga su redom ispadali igrači u obrani Varaždina, Majer je u konačnici pronašao Mišića koji lijepo zabija za 2:0 i svoj prvi gol u Dinamovom dresu.

U pravilnim razmacima praktički su Modri zabijali pa su u 24. minuti poveli s 3:0. Dobro je povukao Stojanović i pronašao Oršića koji dolazi pred Zeleniku i umjesto da sam završi, pronalazi samog Gavranovića koji šalje loptu iz blizine pod gredu.

Majer je imao još dvije sjajne prilike u prvom dijelu, ali oba puta odlično je reagirao Zelenika.

U nastavku susreta nastavilo se Dinamovom dominacijom pa su Kastrati i Oršić prokockali tri prilike prije nego je Oršić u 70. minuti povisio na 4:0. Majer ga je odlično uočio s desne strane, dao mu je loptu na 18 metara, a Oršić krasno gađa u sam gornji kut.

U 78. minuti Oršić još jednom zabija. Odlično je došao na peterac i samo pospremio u mrežu loptu koju mu je proslijedio Majer.

Gavranović je mogao do svog drugog gola u 86. minuti, ali nije pogodio čisti zicer. Ostalo je 5:0, a Zoran Mamić može biti itekako zadovoljan nastupom svoje momčadi.