Ukić briljirao u pobjedi protiv Mege, Cibona ispustila FMP

Branimir Korać • petak, 19.03.2021.

Split i Cibona odradili su svoj dio mečeva u ABA ligi za ovaj tjedan, Split je u svojoj dvorani svladao Megu, a Cibona je poražena kod FMP-a...

Važan susret i za Split i za Megu. Split je trebao pobjedu kako bi se približio ostanku u ABA ligi, a Mega se pak još uvijek nada u doigravanje. Na kraju su sretniji bili Splićani koji su slavili sa 74:65 u susretu kojim je dominirao Roko Leni Ukić.

Ukić je podsjetio na svoje najbolje dane, odradio je fantastičnu utakmicu i pokazao koliko znači ovoj momčadi.

Odlučila je obrana domaćina koja je proradila nakon prve četvrtine u kojoj je Split primio 30 poena. U naredne tri ukupno je primio tek 35 poena, a u zadnjih pet minuta samo tri.

Ukić je ubacio 29 poena uz tricu 5/7 za 25 minuta, a Marko Luković dodao je 16 poena. Kod Mege

Filip Petrušev ubacio je 22 poena uz sedam skokova dok je Marko Simonović dodao 15 poena i 11 skokova.

Stefan Lazarević bio je ključ pobjede FMP-a protiv Cibone. U završnici je ubacio sedam poena s kojima je napravio preokret i odveo FMP do pobjede.

Cibona je imala jedno sjajno razdoblje tijekom kojeg je napravila seriju 15:0 i preuzela vodstvo, ali do završnice se FMP potpuno vratio.

Kod Cibosa Ivan Novačić ubacio je 19 poena (5/7 trica), a po 16 su dodali Darko Planinić (sedam skokova, ali i devet izgubljenih lopti) i Roko Prkačin.