Lewandowski uništio i Stuttgart, Eintracht svladao Union u golijadi

Matej Kačan • subota, 20.03.2021.

U dva najefikasnija susreta prvog subotnjeg termina u Bundesligi je palo čak 11 pogodaka, a zanimljivo je da je od tih 11 čak 10 palo u prvim poluvremenima susreta Bayerna i Stuttgarta te Eintrachta i Union Berlina...

Iako su od 12. minute igrali s igračem manje, nogometaši Bayerna još su jednom pokazali silu i koliko su iznad svih s uvjerljivom pobjedom nad Stuttgartom. Bavarci su slavili 4:0, a sve su pogotke zabili u prvom poluvremenu, i to u razmaku od samo 21 minute. Opet je dominirao najbolji igrač svijeta, sjajni Robert Lewandowski.

Nezaustavljivi Poljak je zabio novi hat-trick, i to nakon što je Alphonsu Daviesu pokazan crveni karton već u 12. minuti i Bayern ostaje s desetoricom. Samo šest minuta kasnije Lewandowski sjajno reagira na dodavanje i postavlja 1:0, a u 22. je 2:0 pogotkom Sergea Gnabryja koji je asistenciji za prvi gol dodao i svoj pogodak.

Praktički u sljedećem napadu Lewandowski se samo trebao nakloniti i pogoditi mrežu nakon sjajnog ubačaja Thomasa Müllera, dok je u 39. minuti Poljak na pravom mjestu te je odbijanac pospremio u mrežu za konačnih 4:0 i potpunu dominaciju vodeće ekipe lige. Borna Sosa je iz igre izašao na poluvremenu.

Najefikasniji susret odigran je u Frankfurtu gdje su Eintracht i Union Berlin među sobom zabili čak sedam pogodaka, od čega je pet bilo domaćina. Završilo je 5:2 za Eintracht, a nakon prvih 45 minuta je već bilo 4:2. Dominirao je duo Andrea Silve i Filipa Kostića s jedne strane te Max Kruse s druge.

Silva je zabio dva gola, u drugoj i 41. minuti za 4:1, dok je Kostić zabio treći gol Eintrachta baš na asistenciju Silve, a sam je Silvi asistirao za 1:0. Tako je taj dvojac sudjelovao u tri od četiri prva gola domaćina, a jedan je dodao Andrich autogolom u 35. S druge je strane Kruse zabio u sedmoj i nadoknadi prvog dijela za 4:2 na odmoru.

Konačnih 5:2 postavio je Timothy Chandler u nadoknadi drugog dijela koji je ipak bio dosta mirniji od prvog, a Eintracht je ovom pobjedom došao na četiri boda prednosti od Dortmunda koji je kiksao te je remizirao u Kölnu s 2:2. Borussia je povela već u trećoj minuti preko Erlinga Haalanda, ali je na kraju baš Haaland morao spašavati bod golom u 90. minuti. U međuvremenu su Duda iz kaznenog udarca u 35. te Jakobs u 65. preokrenuli rezultat, ali nije bilo dovoljno za više od boda.

Vrijednu gostujuću pobjedu u gostima kod Werdera ostvario je Wolfsburg. Ranim autogolom Sargenta iz devete minute te pogotkom Weghorsta iz 42. je Wolfsburg stvorio prednost koju je Mohwald tek smanjio u 45., ali do preokreta nije došlo. Josip Brekalo je za goste igrao do 74. minute.