HT Prva liga, 27. kolo, 03.04.2021, 15:00 h, Aldo Drosina
Suci: Fran Jović, Ivan Mihalj, Anto Marić
Ante Erceg 88'
Osijek

Mierez i Erceg donijeli Osijeku pobjedu na Drosini

Matej Kačan • subota, 03.04.2021.

Bogata subota u HT Prvoj ligi nastavila se susretom Istre 1961 i Osijeka gdje su gosti slavili s 2:0 golovima Ramona Miereza i Ante Ercega te su nastavili lov za Dinamom...

Barem privremeno i uz dvije utakmice više, nogometaši Osijeka su opet na vrhu HNL-a. Osječani su u 27. kolu HT Prve lige na gostovanju kod Istre slavili s 2:0 i imaju bod više u odnosu na Dinamo. Osijek je bolje krenuo u susret i u prvom poluvremenu je uspio konkretizirati tu nadmoć.

Već u 10. minuti dobro prijeti Bočkaj, a nakon njega i Santini koji gađa pokraj gola iz dobre šanse. U 17. minuti Ramon Mierez sjajno puca glavom, ali junak Istre i najbolji igrač domaćina je vratar Lučić koji se iskazao s nekoliko sjajnih parada.

Prvi put Istra prijeti u 23. udarcem Taichija Hare, ali je i gostujući vratar na razini zadatka. No, Osijek je napokon poveo u 30. minuti kad Santini pronalazi Mihaela Žapera, a ovaj vraća na rub peterca za Miereza koji dovodi Osijek u vodstvo svojim 19. pogotkom.

Samo minutu kasnije Lučić brani zicer Santiniju, a vratar Istre u 44. minuti još jednom zaslužuje desetku s dvije sjajne obrane Mierezu iz same blizine, prvi put nakon udarca nogom, a drugi put nakon pokušaja Argentinca glavom.

Otišlo se s vodstvom Osijeka na poluvrijeme, ali u drugom dijelu izlazi drukčiji, aktivniji domaćin. Osijek je prepustio inicijativu Istri, a ovi to koriste prilikama poput one u 56. minuti kad je Hara iskosa pucao, ali Ivušić brani, a četiri minute kasnije je Ivančić zabio, ali je Hari prije asistencije lopta pobjegla u gol-aut.

No, inicijativa Istre se ispuhala i kazna je stigla u 88. minuti kad je u tranziciji Ante Erceg stigao s loptom do 14 metara kad se s lijeve strane izvukao na desnu nogu i krasno pogodio suprotni kut. Osijek tako čeka ishod utakmice Dinama i Šibenika na vrhu, dok je Istra na osmom mjestu s četiri boda više od posljednje Lokomotive.