Zenit razbio PAO bez Hezonje i osigurao doigravanje

Matej Kačan • ponedjeljak, 12.04.2021.

Košarkaši Zenita su ostvarili i jubilarnu 20. pobjedu u Euroligi ove sezone koja je bila dovoljna za osigravanje osmog mjesta i doigravanja...

Nadoknadom zaostalog susreta šestog kola Eurolige između Zenita i Panathinaikosa je upotpunjena slika i raspored doigravanja najboljeg europskog košarkaškog natjecanja. Zenit je kod kuće razbio Grke te je osigurao osmo mjesto i četvrtfinale s Barcelonom.

S obzirom na to da je ovo bio susret prvog kruga, za PAO nije nastupio Mario Hezonja, a Panathinaikos je ostao bez šanse u pretposljednjem susretu svoje vrlo razočaravajuće sezone u Euroligi. Grci su porazom od 112:83 na 16. mjestu prije posljednjeg zaostalog susreta, onog protiv CSKA.

Zenit spada u red jednog od najvećih iznenađenja sezone jer po najavama nitko nije Rusima davao šanse za doigravanje i mahom su smještani na dno poretka, ali su ipak uspjeli ući među osam najboljih i iza sebe su ostavili Valenciju na devetom mjestu.

U samoj utakmici se Panathinaikos nekako i držao kroz prvo poluvrijeme, ali drugi dio donosi ogromnu razliku i seriju domaćina koji je u tih 20 minuta napravio 65:43 te je podigao razliku na konačnih 29 poena prednosti.

Kevin Pangos je bio maestralan kod Zenita. Sjajni je Kanađanin pogodio čak sedam trica za 33 poena, ali i 11 asistencija te je vodio pobjednike, dok je kod gostiju Nemanja Nedović ubacio 20 poena.