HT Prva liga, 29. kolo, 16.04.2021, 16:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Zdenko Lovrić, Goran Pataki, Marjan Tomas
Deni Jurić 75' (11m)
Šibenik

Varaždinci se pošteno ispromašivali, Šibenik na kraju uzeo bod

Branimir Korać • petak, 16.04.2021.

U prvom susretu 29. kola HT Prve lige Varaždin je ugostio Šibenik i morao se zadovoljiti remijem 1:1. U prvom dijelu Varaždinci su puno toga promašili te je u drugom poluvremenu stigla kazna...

Ivica Batarelo
46'
77
Suad Sahiti
46'
26
Marcos David Mina Lucumi
46'
29
Ivan Laća
72'
17
Todor Todoroski
88'
Trener
Sergio Escobar

Vrlo zanimljiv dvoboj odigrali su Varaždin i Šibenik, a na kraju nije bilo pobjednika. Varaždinci su bili puno bolji u prvom dijelu kada su trebali imati i uvjerljiviju prednost na odmoru, ali nakon svih silnih promašaja u tom dijelu, Šibenik je u drugom dijelu uspostavio ravnotežu i vratio se u utakmicu.

Već u 11. minuti Varaždin je stigao do vodstva. Herrera je ubacio s lijeve strane do Đuraseka koji je sjajno naciljao u kut s 11-12 metara i doveo Varaždin do prednosti.

Rani pogodak bio je samo početak muka Šibenčana u prvom dijelu. Do kraja prvog poluvremena nisu napravili praktički ništa prema naprijed, bilo je to jedno od njihovih najlošijih poluvremena ove sezone i pravo je čudo kako Varaždin nije imao visoko vodstvo na odmoru.

U 13. minuti nakon lijepe kombinacije Herrere, Benka i Obregona potonji puca iz dobre pozicije s 13-14 metara malo pokraj vratnice.

Četiri minute kasnije Đurasek je dovukao loptu do 16 metara i ostavio je za Obregona koji sjajno puca i pogađa vratnicu.

Potpuno izgubljeni Šibenčani u 22. minuti niti sami ne znaju kako su ostali samo na 1:0, Herrera je odlično ubacio na dva metra gdje je po sredini gola, potpuno sam pred praznom mrežom bio Benko od kojeg se lopta odbija preko grede.

Imali su Varaždinci do kraja prvog dijela još nekoliko poluprilika, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom dijelu Šibenčani su odigrali nešto bolje, jednostavno nije moglo lošije od onoga. Počeli su i Šibenčani prijetiti, a do poravnanja su stigli u 75. minuti. Naoko bezazleni dvoboj Kolarića i Sahitija u kojem je Kolarić bio čvršći, a Sahiti pao metar-dva izvan kaznenog prostora, VAR je okarakterizirao kao prekršaj za 11 metara. Penal je izveo Deni Jurić i zabio za 1:1.

Do kraja promjena nije bilo, ostalo je 1:1 nakon što je domaćin propustio osigurati pobjedu u prvih 45 minuta.