Bundesliga, 29. kolo, 18.04.2021, 15:30 h
Borussia Dortmund 4:1 Werder Bremen
Werder Bremen

Dortmund deklasirao Werder i nastavio borbu za Ligu prvaka

Matej Kačan • nedjelja, 18.04.2021.

U 29. kolu Bundeslige su nogometaši Borussia Dortmunda stigli do druge pobjede u nizu i novih ključnih bodova u lovu za četvrtim mjestom i Ligom prvaka...

Nogometaši Borussije Dortmund ostvarili su drugu pobjedu u nizu u konačnom pokušaju da u završnici sezone ipak dohvate četvrto mjesto i Ligu prvaka. Borussia je iskoristila poraze Wolfsburga i Eintrachta pa je došla na samo četiri boda od Frankfurta.

Nije počelo dobro jer je Werder u Dortmundu poveo nakon samo 14 minuta pogotkom Rashice, ali je već do poluvremena Borussia okrenula i riješila susret. U 29. je izjednačio Giovanni Reyna, a sao tri minute kasnije Dortmund ima i kazneni udarac.

Njega je iskoristio Erling Haaland u 34., a četiri minute kasnije je Norvežanin pospremio odbijanac u mrežu za svoj drugi pogodak i 3:1 na velikom odmoru. U drugi dio je bolje krenuo Werder pa ima nekoliko prilika, kao i vratnicu Maximiliana Eggesteina, ali je sve to na kraju kažnjeno.

Igrala se 87. minuta kad je iskusni Mats Hummels pospremio ubačaj iz kornera u mrežu za sigurnih 4:1 i uvjerljivu pobjedu Borussije. Werder niže samo poraze i u slobodnom je padu pa ni ostanak više nije tako siguran jer je 16. Hertha na četiri boda manje.