Potpuno drugačija utakmica: Jug ovaj put pružio jak otpor Pro Reccu

Branimir Korać • četvrtak, 22.04.2021.

Za razliku od prošlog međusobnog dvoboja, vaterpolisti Juga odigrali su ravnopravan dvoboj s najjačom europskom momčadi, Pro Reccom. Dobro su se držali i poraženi su s tijesnih 12:11...

Prvi međusobni dvoboj Juga i Pro Recca ove sezone predstavljao je noćnu moru. Jug je potopljen s 18:3, bila je to užasna predstava Dubrovčana, ali ovaj put bili su dobar i ravnopravan protivnik.

Pro Recco je ipak na kraju slavio, odnio je pobjedu 12:11 u zanimljivom dvoboju u kojem je u zadnjoj dionici odlučio pobjednika.

Od početka se igralo praktički gol za gol i tek na samom kraju prvog poluvremena jedna je momčad stvorila dva gola prednosti i to Pro Recco.

Jug je pet i pol minuta prije kraja prvog poluvremena poveo 5:4 golom Daniila Merkulova i do odlaska na odmor nije zabio više niti jedan gol i Pro Recco je serijom 3:0 poveo sa 7:5.

Drugo poluvrijeme Jug je otvorio serijom 3:0 i poveo, a u zadnju dionicu ušlo se s poravnatih 8:8 nakon što je Dušan Mandić izjednačio.

Sredinom zadnje dionice Pro Recco je golovima Ivovića i Di Fulvija ponovno poveo s dva razlike i Jug do kraja susreta više nije imao posjed za poravnanje. U samoj završnici Ivan Vukojević smanjio je na konačnih 12:11.

Kod Juga su se istaknuli Daniil Merkulov s četiri gola i Paulo Obradović s dva. Kod Pro Recca Marko Bijač skupio je 11 obrana, tri gola zabio je Pietro Figlioli, a po dva Francesco Di Fulvio, Dušan Mandić, Aaron Younger i Matteo Aicardi.

Jug je definitivno drugi u skupini i na Final Eightu igrat će protiv još nepoznatog protivnika u četvrtfinalu na završnom turniru u Beogradu. Najbliža tome da završi kao treća u drugoj skupini je Brescia za koju nastupa Maro Joković.