HT Prva liga, 32. kolo, 02.05.2021, 19:05 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Goran Perica (Šibenik), Mario Pepur (Split)
Ramon Mierez 74'
1:1(0:0) Varaždin
Jorge Obregon 69'
Varaždin

Drama u završnici u Gradskom vrtu, Horkaš obranio penal i udaljio Osijek od titule

Mihaela Bradovski • nedjelja, 02.05.2021.

Osijek i Varaždin odigrali su u Gradskom vrtu vrlo važnu utakmicu u borbi za naslov prvaka, ali i borbu za opstanak. U konačnici Osijek i Varaždin remizirali su 1:1, Dinamo se posve približio naslovu prvaka, a Varaždin možda osvojio ključan bod u borbi za opstanak...

Velika borba u Gradskom vrtu i na kraju remi koji puno više znači Varaždinu nego Osijeku. Osječani su trebali pobjedu kako bi nastavili puhati za vratom Dinamu, ali su podbacili, morali su se zadovoljiti remijem, a tako se udaljavaju od titule.

Dinamo ima šest bodova više i utakmicu manje i trebao bi se dogoditi totalni kolaps Modrih da prokockaju prednost i ostanu bez naslova prvaka. Istovremeno Osječani bi trebali nizati pobjede iako u zadnjih nekoliko utakmica ne izgledaju dobro.

Prvo poluvrijeme bilo je skromno što se tiče prilika, nijedna momčad nije uspjela doći do onog pravog zicera i vodstva. Zabilježeno je nekoliko poluprilika te se na odmor otišlo s 0:0.

U nastavku susreta igralo se borbeno, a Varaždinci kao da su osjetili da mogu napraviti nešto više i sve češće su se otvarali u kontre.

U 63. minuti Obregon je napravio sve sam, okrenuo čuvara, došao sam pred Ivušića na pet metara, ali ovaj mu odlično brani.

Šest minuta kasnije niti Ivušić nije mogao ništa. Postonjski je donio loptu na 18 metara, Obregon se izborio za prostor i fantastično odapeo pod gredu ostavivši Ivušića prekratkog.

Osječani su se vratili pet minuta kasnije. Jurčević je nabacio s lijeve strane, Horkaš je promašio loptu koja pada na glavu Miereza i ulazi u mrežu.

U 84. minuti Horkaš fantastično, refleksno brani pokušaj Miereza s pet metara, a na suprotnoj strani nakon kontre čisti zicer ne koristi Posavec.

U posljednjim sekundama nadoknade, u kaznenom prostoru Novoselec je igrao rukom, dosuđen je kazneni udarac koji u pogodak ne pretvara Mierez. Horkaš je sjajno pročitao njegov snažan pokušaj i donio Varaždinu bod.