Bogdanovićevi Jazzeri bez pobjede protiv vrućih Blazersa

Branimir Korać • četvrtak, 13.05.2021.

Bojan Bogdanović i Luka Šamanić bili su noćas u akciji i obojica su upisali poraz protiv teških protivnika. Utah Jazz poražen je kod kuće od Portlanda, a San Antonio Spursi kod Netsa...

Vodeća momčad lige povezala je dva poraza, nakon Golden State Warriorsa, Jazzere su svladali i Portland Trail Blazersi. Portland je u sjajnoj formi, u pravo vrijeme prije doigravanja uhvatio je dobar ritam i u zadnjih deset utakmica upisao je čak devet pobjeda. Trenutno je u seriji od pet uzastopnih pobjeda, a jedini poraz nanijela mu je Atlanta.

U ovom susretu Portland je loše krenuo, Jazzeri su susret otvorili sa 16:4, ali Blazersi su imali dovoljno snage da okrenu stvari u svoju korist. Već do poluvremena bili su u vodstvu, a u drugom poluvremenu odveli su razliku u dvoznamenkaste vode.

Blazersi su odigrali vrlo dobru obranu na Bojanu Bogdanoviću koji nije bio tako raspoložen kao u proteklim susretima. Za 34 minute ubacio je 12 poena (5/9 za dva, 0/5 za tri, 2/4 slobodna) uz četiri skoka i četiri izgubljene lopte.

Kod Portlanda sjajni su bili Damian Lillard s 30 poena i šest asistencija i CJ McCollum s 26 poena. Jusuf Nurkić dodao je 11 poena, 15 skokova i šest asistencija, ali uz loš šut 3/14. Kod Jazza Jordan Clarkson upisao je 29 poena, a Rudy Gobert 15 poena uz 20 skokova.

Netsima se vratio James Harden koji je pomogao u pobjedi protiv San Antonio Spursa sa 128:116. Netsima je ovo treća uzastopna pobjeda, a Spursi su i dalje na rubnoj poziciji za ulazak u play-in.

Prvi strijelac Netsa bio je Landry Shamet koji je ubacio 21 poen uz tricu 5/7, po 18 poena dodali su Nicolas Claxton i Harden koji je upisao i 11 asistencija i sedam skokova.

Kod Spursa DeMar DeRozan upisao je 21 poen i pet asistencija, a Dejounte Murray završio je s 15 poena, 11 skokova i pet asistencija. Luka Šamanić dobio je pet minuta i ubacio dva poena (1/2 za dva).

NBA:
Utah Jazz - Portland Trail Blazers 98:105
Brooklyn Nets - San Antonio Spurs 128:116
Atlanta Hawks - Washington Wizards 120:116 (Trae Young 33p, 8sk, 9as / Russell Westbrook 34p, 5sk, 15as)
Cleveland Cavaliers - Boston Celtics 102:94 (Kevin Love 30p, 14sk / Jayson Tatum 29p, 8sk)
Dallas Mavericks - New Orleans Pelicans 125:107 (Luka Dončić 33p, 8sk, 8as / Jaxson Hayes 15p, 6sk)
LA Lakers - Houston Rockets 124:122 (Talen Horton-Tucker 23p, 10as / Kelly Olynyk 24p, 6sk, 8as)