Nadal bez problema do polufinala, Martić protiv Pliškove

Mihaela Bradovski • petak, 14.05.2021.

Kiša remeti program u Rimu te smo dosad saznali po dvoje polufinalista u muškoj i ženskoj konkurenciji. Petra Martić saznala je protivnicu u polufinalu...

U muškoj konkurenciji dobili smo prvi polufinalni par. Rafael Nadal igrat će protiv Reillyja Opelke.

Nadal je imao teži posao u četvrtfinalu gdje je igrao protiv Alexandera Zvereva, no teži posao samo na papiru. Izdominirao je mečom i na kraju slavio sa 6:3, 6:4.

U oba seta Nadal je imao kontrolu, sjajan ulazak u meč okrunio je s dva vezana breaka i nakon toga mirno je dovršio prvi set. U drugom je bilo nešto više posla, spasio je ukupno osam break lopti i prošao dalje.

Reilly Opelka je u zanimljivom dvoboju svladao Federica Delbonisa sa 7:5, 7:6. 18 aseva Amerikanca i spašene sve četiri break lopte u konačnici za pobjedu nakon sat i 45 minuta igre.

Karolina Pliškova spasila je tri meč lopte i odnijela pobjedu protiv Jelene Ostapenko te će u polufinalu igrati protiv Petre Martić. U tijesnom meču Ostapenko je imala 15:40 kod 5:4 u trećem setu, ali nije to znala iskoristiti.