Hrvatski ragbijaši svladali Češku u povratničkom susretu

Sportnet, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 17.05.2021.

Godinu i pol nakon svojeg posljednjeg okupljanja, hrvatska reprezentacija u povratničkom je susretu jučer pobijedila rezultatom 36:24.

U prvom službenom susretu seniorske reprezentacije ikad odigranom u Sinju, Hrvatska je povela već u petoj minuti zgoditkom jednog od jučer najboljih pojedinaca, Domagoja Plazibata. Česi se ubrzo vraćaju u utakmicu te s dva polaganja i jednim uspješnim pretvaranjem, okreću rezultat u svoju korist te do sredine prvog dijela vode s 5:12. U 30. minuti kapetan Nik Jurišić presijeca jednu loptu te postiže zgoditak, koji za 12:12 pretvara Plazibat.

Već u trećoj minuti nastavka isti dvojac povećava našu prednost na 19:12, a do 56. minute Hrvatska vodi s visokih 31:17. Česi se reorganiziraju te do kraja susreta uspijevaju ublažiti svoj poraz, a uz još jedan zgoditak Sinjanina Tonija Miloša, utakmica završava s konačnih 36:24.

Ova pobjeda stručnom je vodstvu dala dobar uvid u stanje obje reprezentacije, s obzirom da bismo s istim protivnikom mogli uskoro razigravati za prelazak u višu rang Europskog prvenstva. Prije prekida natjecanja zbog pandemije koronavirusa, Hrvatska je držala prvo mjesto svoje divizije Jug, dok je Češka bila na čelu sjeverne.

Hrvatska 36:24 Češka

Hrvatska: Biškić, Čorić, Perlain, M. Miloš, Perić, T. Miloš (5), Galić, Buljac, Lerotić, Jurišić (10), Peršić, Perica, Grčić, Pavlović, Plazibat (21), Brečić, Kordun, Žigo, Jelavić-Mitrović, Jukić, Prološčić, Rudić, Vlašić.

Češka: Adamek, Hodek (5), Calta, Charvat, Trefny, Uys, Hutnik, Havel, Schutz, Hrebačka (4), Miracky, Kučera (5), Tieber, Čižek, J. Kohout, Šima, Drimal, Novotny, Bejček, Diviš (5), Kučera, K. Kohout (5), Pospišil.