Tsitsipas sigurno do naslova u Lyonu

Matej Kačan • nedjelja, 23.05.2021.

Pobjednik ATP turnira u Lyonu na zemlji je grčki tenisač Stefanos Tsitsipas. Drugi nositelj je u finalu za sat i deset minuta tenisa lako svladao Camerona Norrieja...

Peti igrač svijeta Stefanos Tsitsipas dodao je još jedan naslov u svoju kolekciju. Ovaj put je Grk osvojio ATP turnir u Lyonu na zemlji. Tsitsipas je na turniru bio drugi nositelj te mu je finale donijelo Camerona Norrieja.

Britanac je u osmini finala iznenadio Dominica Thiema, ali nije imao snage za još jedan šok i titulu. Grk je slavio za samo sat i deset minuta tenisa s dva puta po 6:3.

Zapravo najbolju priliku za neko iznenađenje je Norrie propustio odmah u prvom gemu kad je krenuo s 0:40, ali je propustio čak tri break lopte te je Tsitsipas krenuo bez kiksa, a onda je sam uzeo break pri 4:3.

Tu je prednost obranio za 6:3, dok i drugi set završava na isti način i istim rezultatom. Svatko je držao svoj servis do 3:3 kad Tsitsipas radi dva breaka te s tri gema u nizu dolazi do titule.