SEHA liga, skupina A, 6. kolo, 25.05.2021, 20:00 h
RK Zagreb 37:25 Metaloplastika Šabac
Metaloplastika Šabac

PPD svladao Metaloplastiku i osigurao vrh skupine A

Matej Kačan • utorak, 25.05.2021.

U petom kolu SEHA lige, rukometaši PPD Zagreba uspješno su deklasriali Metaloplastiku iz Šapca te su osigurali prvo mjesto u skupini A...

Uvjerljivom pobjedom protiv srpske Metaloplastike iz Šapca, rukometaši PPD Zagreba osigurali su prvo mjesto u skupini A SEHA lige. Završilo je 37:25 za Zagrebaše, a ključan faktor pobjede bila je sjajna obrana.

Naime, u prvih 15 minuta je Zagreb gostima dozvolio tek šest poena te je vodio šest razlike, a do poluvremena je razlika povećana i na osam pogodaka usprkos jednom boljem periodu igre Metaloplastike. Na poluvremenu je 19:11.

Bila je to jednosmjerna utakmica pa je početkom drugog dijela razlika došla i do plus 12, a to je prednost koju zagrebaši održavaju do samog kraja i konačnih 37:25. Valentino Ravnić i Csaba Leimeter su vodili Obrvanovu ekipu s po pet pogodaka.

Obrvan je uspio svima podijeliti minutažu prije važnog domaćeg susreta s Nexeom, dok su kod Metaloplastike najistaknutiji pojedinci bili s devet pogodaka te Luka Ivanić sa šest.