EP 2020., skupina A, 2. kolo, 16.06.2021, 21:00 h, Rim, Olimpico
3:0(1:0) Švicarska
Švicarska

Talijani održali lekciju i Švicarcima za prvu potvrdu plasmana u nokaut fazu

Mihaela Bradovski • srijeda, 16.06.2021.

Italija je nastavila sa sjajnim igrama te je upisala i drugu uvjerljivu pobjedu. Odigrala je odličnu utakmicu i protiv Švicarske te je osigurala mjesto u osmini finala...

Francesco Acerbi
24'
14
Federico Chiesa
69'
25
Rafael Toloi
69'
12
Matteo Pessina
86'
16
Bryan Cristante
86'
Mario Gavranović
46'
14
Steven Zuber
57'
3
Silvan Widmer
57'
17
Ruben Vargas
76'
15
Djibril Sow
84'
Trener
Vladimir Petković

Italija je pokazala najviše u dosadašnjem dijelu Prvenstva. Upisala je i drugu pobjedu i to nakon što je školovala Turke, isto je napravila i Švicarcima. U oba susreta mogla je slaviti i kudikamo uvjerljivije, međutim ono što je također bitno, dojam je sjajan.

Iako je Švicarskoj ovo bila posebno važna utakmica nakon razočaranja protiv Walesa, Italija je bila ta koja je dominirala susretom, diktirala ritam i jednostavno odlučivala na koji način će nanijeti Švicarcima poraz.

Junak Italije bio je veznjak Sassuola Manuel Locatelli koji je do ovog susreta postigao jedan pogodak u dresu reprezentacije i to protiv Bugara, a Italija je Švicarsku srušila upravo njegovim golovima.

Rano su Talijani uzalud proslavili pogodak, u 20. minuti nakon kornera u skoku je bio Chiellini, lopta pada ispred njega, a on je nogom šalje u mrežu. Međutim gol opravdano nije bio priznat, Chiellini je igrao rukom i praktički si spustio loptu na udarac.

Osim što je razočaran što mu pogodak nije priznat, četiri minute kasnije Chiellini napušta igru zbog ozljede.

Ipak, nije se dugo čekalo na regularan pogodak. U 26. minuti Domenico Berardi prošao je desnom stranom i poslao povratnu loptu u sredinu prema natrčalom Locatelliju koji je zakucao loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela imali su Talijani još prilika za povećanje vodstva dok Švicaraca nije bilo nigdje.

U nastavku susreta Švicarci su pokušali nešto otvorenije, ali to je ostavljalo dosta prostora Talijanima za polukontre. Imali su ih podosta, puno toga su promašili, ali su i realizirali dvije prilike.

U 52. minuti Locatelli je dobio loptu na 20 metara i odlično opalio u kut nepomičnog Sommera, a u samoj završnici udarcem izvana do pogotka je stigao i Ciro Immobile.

Inače, u dresu Švicarske drugo poluvrijeme odradio je Mario Gavranović.