EP 2020., skupina A, 3. kolo, 20.06.2021, 18:00 h, Baku, Olimpijski stadion
Irfan Kahveci 62'
Turska

Švicarci sredili razočaravajuće Turke i čekaju potvrdu prolaza

Mihaela Bradovski • nedjelja, 20.06.2021.

Švicarska je nastup u skupini završila na trećem mjestu, odigrala je dobro u zadnjem kolu protiv Švicarske i slavila s 3:1. Bilo je to dovoljno tek za treće mjesto, Velšani su ipak završili ispred...

Mario Gavranović
75'
17
Ruben Vargas
75'
17
Loris Benito
85'
18
Admir Mehmedi
85'
2
Kevin Mbabu
90'+2'
Okay Yokuslu
63'
11
Yusuf Yazici
63'
6
Orkun Kökcü
80'
9
Kenan Karaman
80'
8
Dorukhan Toköz
86'
Trener
Senol Günes

Turci su s dva poraza na startu doveli se u tešku poziciju, ne samo rezultatski već i psihički. Nakon poraza od Italije u kojem nisu napravili baš ništa, već su bili uzdrmani, a Velšani su ih bacili u očaj.

Švicarska je samo dovršila posao, Turci su pokušali časno se oprostiti osvojenim barem bodom, ali nisu uspjeli.

Iako je Turska uopće prva zaprijetila preko Yilmaza, Švicarska je rano povela. Već u šestoj minuti iz svog prvog napada, Zuber je dobio loptu na 16 metara i ostavio je za Seferovića koji lijepo zabija.

Turska uopće nije igrala loše i prijetila je Sommeru, ali dok je ona prijetila, Švicarska je zabijala.

U 26. minuti i drugi gol Švicaraca, ovaj put Shaqiri je jako lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora u gornji kut.

Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao, a u drugom poluvremenu prvi su do gola došli Turci. U 62. minuti Calhanoglu se nije uspio izboriti za poziciju za šut, no pronašao je Kahvecija koji zabija za 2:1.

Kratko su Turci bili na gol zaostatka, u 68. minuti kontra Švicaraca, Zuber je upisao treću asistenciju, a Shaqiri drugi gol za konačnih 3:1.

U 77. minuti Granit Xhaka zatresao je vratnicu i ostalo je 3:1.