EP 2020., skupina C, 3. kolo, 21.06.2021, 18:00 h, Amsterdam, Johan Cruijff Arena

Oproštaj Pandeva i Sjeverne Makedonije, Nizozemska visoko slavila

Branimir Korać • ponedjeljak, 21.06.2021.

Sjeverna Makedonija odigrala je svoju posljednju utakmicu na ovom Europskom prvenstvu, a Goran Pandev zadnju utakmicu u dresu reprezentacije. Nizozemska ih je ispratila pobjedom 3:0...

Darko Čurlinov
56'
11
Ferhan Hasani
68'
15
Tihomir Kostadinov
69'
18
Vlatko Stojanovski
78'
16
Boban Nikolov
78'
Jurriën Timber
46'
7
Steven Berghuis
46'
9
Wout Weghorst
66'
11
Quincy Promes
66'
11
Cody Gakpo
79'
Trener
Frank de Boer

Sve je bilo u znaku Gorana Pandeva. Nizozemska već sigurno prva, Sjeverna Makedonija sigurno četvrta, ali igralo se zanimljivo, viđena su tri gola, ali i velika pogreška rumunjskog suca Istvana Kovacsa.

Pandev je igrao dobro, postigao je jedan pogodak koji je VAR poništio, a sudjelovao je u akciji iz koje je Tričkovski zatresao vratnicu.

Nizozemci su mrežu Sjeverne Makedonije načeli u 24. minuti pogotkom Memphisa Depayja iz kontre u 24. minuti kojem je prethodio prekršaj nad Pandevom.

Do kraja prvog dijela bilo je prilika na obje strane, mogli su Makedonci do poravnanja, ali isto tako mogli su i Nizozemci povećati prednost.

U drugom poluvremenu odmah na početku Tričkovski s crte vadi pokušaj De Ligta, ali odgađa neizbježno svega minutu, Wijnaldum nakon asistencije Depayja podiže na 2:0.

U 58. minuti Depay još jednom pokušava, Dimitrievski brani, ali lopta se odbija do Wijnalduma koji još jednom zabija.

U 69. minuti igru je napustio Goran Pandev, igrači su ga ispratili pljeskom, Makedonci mu priredili Špalir, a s tribina se orio pljesak. Pandev je ispunio želju, s Makedonijom je zaigrao na velikom natjecanju i može miran u reprezentativnu mirovinu.