EP 2020., nokaut faza, Osmina finala, 29.06.2021, 21:00 h, Glasgow, Hampden Park
Ukrajina

Ludnica u Glasgowu za kraj osmine finala, Švedska pala u zadnjim minutama produžetka

Branimir Korać • utorak, 29.06.2021.

Poznati su svi sudionici četvrtfinala Europskog prvenstva. Posljednji par kojeg smo saznali je Engleska - Ukrajina...

Emil Krafth
83'
5
Pierre Bengtsson
84'
22
Robin Quaison
97'
9
Marcus Berg
97'
17
Viktor Claesson
97'
14
Filip Helander
101'
Ruslan Malinovski
61'
19
Artjom Besjedin
91'
14
Jevheni Makarenko
94'
15
Jevheni Cihankov
102'
26
Artjom Dovbik
106'
18
Roman Bezus
118'
Trener
Andrij Ševčenko

Vrlo zanimljiva, ali i kvalitetna utakmica u Glasgowu između Švedske i Ukrajine. Iako su Šveđani predvođeni Forsbergom i Kuluševskim stvorili niz prilika, Forsberg je dva puta i tresao okvir gola, ali na kraju je Ukrajina slavila golom u 121. minuti.

Švedska je prijetila u nekoliko vrlo opasnim izletima prema golu, ali prva je do gola ipak došla Ukrajina.

U 27. minuti susreta Jarmolenko je bio na desnoj strani kaznenog prostora, mogao je čak i opaliti po golu, ali on se odlučio za odlično ubacivanje na suprotnu stranu gdje loptu dočekuje Zinčenko i iz voleja zabija za 1:0.

U završnici prvog dijela Švedska se vraća. U 43. minuti sjajni Forsberg opalio je s ruba kaznenog prostora, lopta je zapela za ukrajinskog braniča i prevarila Buščana.

Početak drugog dijela donio je odmah velike prilike. U 55. minuti dobra akcija Ukrajinaca, Jarmolenko je bio s loptom na desnoj strani, imao je u sredini Jaremčuka koji je tražio loptu, Jarmolenko se ipak odlučio za Sidorčuka koji s 13-14 metara pogađa vratnicu.

Minutu kasnije vratnica na drugoj strani. Isak je dao loptu za Forsberga koji je jako lijepo gađa suprotni kut, ali i on je pogodio vratnicu.

U 69. minuti Forsberga još jednom izdaje sreća, odlično se oslobodio Ukrajinaca na rubu 16 metara, opalio prema gornjem kutu i pogodio gredu.

U produžecima malo nogometa, barem u prvih 15 minuta. To razdoblje obilježio je brutalan prekršaj Danielsona i njegovo isključenje nakon čega je Ukrajina ipak bila bolja.

To joj se isplatilo u 121. minuti kada krasan ubačaj Zinčenka pogađa Dovbika koji glavom skreće loptu u mrežu.

Ukrajinci odnose pobjedu i idu na Englesku koja će prvi put na ovom Euru igrati van Londona. Prvi i jedini.