Mektić i Pavić u četiri seta do četvrtfinala Wimbledona

Branimir Korać • ponedjeljak, 05.07.2021.

Nikola Mektić i Mate Pavić nastavljaju put na Wimbledonu te su prošli u četvrtfinale. U osmini finala u četiri seta bili su bolji od Tomislava Brkića i Nikole Ćaćića...

Nikola Mektić i Mate Pavić opravdali su status prvih nositelja i u osmini finala Wimbledona. Tamo su igrali protiv Tomislava Brkića i Nikole Ćaćića, nisu imali lagan posao, ali su uzeli pobjedu.

Meč su otvorili odlično i odmah poveli s 4:0 te bez ikakvih problema uzeli prvi set sa 6:2. Međutim u drugom setu Brkić i Ćaćić su uspjeli vratiti susret u egal, kod 3:2 su došli do breaka i prednosti.

Mektić i Pavić imali su priliku za povratak u sljedećem gemu, ali propustili su realizirati 15:40 te u konačnici gube set sa 6:3.

U trećem setu oba para bila su uvjerljiva na svom servisu i odluka je pala u tie-breaku. Tamo su Brkić i Ćaćić poveli s 3:0 i nakon toga izgubili svih sedam narednih gemova.

Četvrti set bio je preslika trećeg do sedmog gema. Tada Mektić i Pavić rade break nakon čega rutinski završavaju posao.

U četvrtfinalu igrat će protiv osmih nositelja Lukasza Kubota i Marcela Mela koji su bez borbe dobili meč osmine finala.

Wimbledon, osmina finala:
Nikola Mektić/Mate Pavić (Hrvatska/Hrvatska, 1) - Tomislav Brkić/Nikola Ćaćić (BiH/Srbija) 6:2, 3:6, 7:6(3), 6:4