HT Prva liga, 4. kolo, 08.08.2021, 18:55 h, Kranjčevićeva
Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Hrvoje Radić (Split), Luka Rajić (Rijeka)
Darko Nejašmić 75'
Osijek

Osijek teže od očekivanja uzeo sva tri boda kod Hrvatskog dragovoljca

Branimir Korać • nedjelja, 08.08.2021.

U trećem susretu četvrtog kola HT Prve lige Osijek je gostovao kod posljednjeplasiranog Hrvatskog dragovoljca i upisao pobjedu 2:1 uz ne baš sjajan nastup...

Luka Viduka
46'
5
Marko Bašić
46'
9
Karlo Perić
70'
36
Luka Pasariček
85'

Nenad Bjelica

Važan dvoboj za jedne i druge i na kraju pobjeda Osječana. Hrvatski dragovoljac nalazi se na samom dnu ljestvice bez ijednog boda i jednostavno mora probiti led i doći do pobjede. Pokušao je protiv Osijeka, ali nije išlo iako se dobro držao i 15 minuta prije kraja još uvijek imao remi u rukama.

Nenad Bjelica napravio je dosta izmjena, kao što je i najavljivao i trebalo je vremena da oni koje je Bjelica poslao na travnjak "profunkcioniraju".

Osječani su tako uglavnom bili opasni iz prekida, Petar Bočkaj je izvodio sve ubačaje, a obrana domaćina dosta se mučila tražeći način kako se obraniti.

U 13. minuti Bočkaj je ubacio iz kornera, u skoku je bio najviši Mance i poslao je loptu u mrežu Šubarića.

Malo je nedostajalo da Osječani na isti način dođu do pogotka deset minuta kasnije, ovaj put pucao je Bralić no bio je za nijansu neprecizan.

U drugom dijelu Hrvatsku dragovoljac rano je došao do poravnanja. U 53. minuti Petković je pobjegao gostujućoj obrani, Ivušić ga zaustavlja prekršajem i gosti dobivaju kazneni udarac. Izveo ga je Majstorović i izjednačio na 1:1.

Osijek je krenuo po novo vodstvo te je u 70. minuti imao sjajno priliku kada je Mierez proigrao Mancea, on došao sam pred Šubarića i pucao pokraj gola.

U 75. minuti ipak pogodak. Dosuđen je iskosa slobodni udarac, izveo ga je Bočkaj, a Nejašmić glavom iz blizine zabio za pobjedu.

Do kraja susreta promjena više nije bilo, Osijek je odnio pobjedu 2:1.