Liga prvaka, kvalifikacije, 3. pretkolo, 10.08.2021, 21:00 h, The Marshall Józef Piłsudski's Municipal Stadium of Legia, Varšava
Suci: Benoît Bastien, Hicham Zakrani, Aurélien Berthomieu
Legia Varšava
0:1(0:1) Dinamo
Bartol Franjić 20'
Dinamo

Dinamo iskontrolirao dvoboj u Varšavi i izborio play-off Lige prvaka!

Branimir Korać • utorak, 10.08.2021.

Dinamo je odradio dobru utakmicu u Varšavi i izborio je play-off Lige prvaka. Modri su slavili u uzvratu 1:0 golom Bartola Franjića te su tako s ukupnih 2:1 eliminirali Legiju i došli na korak do plasmana u skupinu Lige prvaka!

Josue
46'
9
Tomaš Pekhart
56'
20
Ernest Muci
72'

Damir Krznar

Dinamo je izborio play-off Lige prvaka, a osim toga tamo će igrati protiv moldavskog Šerifa koji je iznenadio Crvenu zvezdu, a Dinamo će izbjeći tenzijama nabijen dvoboj visokog rizika s Beograđanima.

Nakon 1:1 u Maksimiru, Dinamo je slavio s 1:0 u Varšavi i to mu je bilo dovoljno za prolaz. Iako se čini tijesno, kroz obje utakmice vidjelo se da je Dinamo kvalitetnija momčad i potpuno zasluženo prolazi dalje.

U Varšavi se očekivao pritisak Legije, ali to se nije dogodilo. Osjetio se respekt, Legia je krenula dosta oprezno i sve do Dinamovog pogotka nije bilo opasnih situacija.

Pogodak je stigao u 20. minuti nakon krasne akcije, Ivanušec je došao s loptom na 20 metara, odlično ju je gurnuo u kazni prostor za natrčalog Bartola Franjića koji se odlično snalazi i pogađa u suprotni gornji kut.

Dinamo je u nastavku susreta doslovno imao potpunu kontrolu nad susretom, nije dopustio zicere domaćinu koji je tek jednom ozbiljno zaprijetio kada je glavom probao Martins, a lopta pala na gredu.

Ono što nije bilo dobro u prvom dijelu je ozljeda Rasmusa Lauritsena koji je sredinom poluvremena bio prisiljen napustiti igru zbog ozljede.

I na poluvremenu je u svlačionici ostao Kristijan Jakić zbog zdravstvenih problema, ali bez obzira na to, Modri su iskontrolirali susret.

Do kraja susreta najbolju priliku imao je Menalo koji je skoro iskoristio pogrešku domaćina, uzeo je loptu i pucao s 18 metara potpuno sam, neprecizno. Možda je mogao napraviti korak više i približiti se golu, ali nema veze, nije utjecalo na konačni ishod.

Pred Dinamom je sada konačni pokušaj ulaska u skupinu Lige prvaka dok će Legia pokušati izboriti skupinu Europske lige.