Martin Erlić strijelac u prolazu Spezije, prvoligaši uspješno odradili posao

Mihaela Bradovski • subota, 14.08.2021.

Odigran je dio susreta Coppa Italije, a među strijelcima u petak bio je i Martin Erlić, hrvatski internacionalac...

Talijani novu sezonu otvaraju kup natjecanjem, a članovi Serie A bili su uspješni. Udinese je ugostio Ascoli i upisao je pobjedu i prolaz s glatkih 3:1. Dvostruki strijelac bio je Roberto Pereyra, a jedan gol dodao je Nahuel Molina.

Zanimljivo je bilo u Đenovi gdje je Genoa s 3:2 svladala Perugiju. Perugia je šokirala Genou u prvih deset minuta s dva pogotka, ali domaćin je uspio napraviti totalni preokret i golovima Domenica Criscita i Hernanija poravnati do poluvremena, a onda u 88. minuti preko Yayaha Kallona otići do pobjede. Milan Badelj odradio je cijelu utakmicu.

Pordenone je ugostio Speziju i upisao poraz 3:1. Kvalitetniji gosti u završnici prvog dijela došli su do dva pogotka i to preko mladog hrvatskog reprezentativca Martina Erlića i Dimitriosa Nikolaoua. Početkom drugog dijela Michael Folorunsho smanjio je na 2:1, a pobjedu Spezije osigurao je Ebrima Colley u 83. minuti.

Erlić je odradio cijelu utakmicu za goste, a Karlo Butić kod domaćina je ušao u igru u 89. minuti.

Fiorentina nije imala nikakvih problema s Cosenzom koju je svladala s visokih 4:0. Dušan Vlahović usred priča o transferu zabio je dva gola, a po jedan su dodali Nicolas Gonzalez i Lorenzo Venuti.