Real Madrid spasio se u završnici, Atletico sam na vrhu

Branimir Korać • ponedjeljak, 23.08.2021.

Odigrana su još tri susreta drugog kola La Lige, pobjede su upisali Real Sociedad i madridski Atletico dok je Real Madrid izvukao bod kod Levantea...

Madridski Real bez Luke Modrića gostovao je kod Levantea i remizirao 3:3. U vrlo uzbudljivom susretu Madriđani su imali vodstvo na poluvremenu, ali u drugom dijelu Levante je napravio vrlo brzo preokret i Madriđani su hvatali zaostatak.

Poveli su rano, već u petoj minuti Gareth Bale bio je strijelac i s tih 1:0 otišli su na odmor.

Već u prvih deset minuta drugog dijela Roger i Jose Campana napravili su preokret te su Madriđani ušli u probleme. Carlo Ancelotti tada povlači ključan potez, uvodi Juniora Viniciusa, a on 15 minuta kasnije poravnava na 2:2.

Domaćin se nije zadovoljio remijem već u 79. minuti Rober Pier zabija za 3:2, no Vinicius pet minuta prije kraja još jednom pogađa za novo poravnanje.

Do kraja prvog dijela rezultat se više nije mijenjao iako se Realu ukazala velika prilika. Domaći vratar Aitor Fernandez zaradio je izravni crveni karton u 87. minuti, izmjena više nije bilo pa je na gol stao branič Vezo, ali real to nije iskoristio.

Atletico je tijesno slavio s 1:0, a jedini pogodak postigao je Angel Correa. Correa je i u prvom kolu postigao jedina dva pogotka za Atletico i ima sjajan ulazak u sezonu.

I Real Sociedad je stigao do minimalne pobjede i to preko Mikela Oyarzabala koji je zabio jedini pogodak protiv Rayo Vallecana.