Bundesliga, 4. kolo, 11.09.2021, 18:30 h
RB Leipzig 1:4 Bayern
Bayern

Bayern deklasirao Leipzig u gostima, Gvardiolu pola sata

Matej Kačan • subota, 11.09.2021.

Četvrto kolo Bundeslige donijelo je svojevrstan derbi dvoboj RB Leipziga i Bayerna, a Bavarci su ubili svaku dramaturgiju u susretu i lako slavili s 4:1...

Nogometaši Bayerna još su jednom pokazali tko je gazda u njemačkom nogometu. U dvoboju prošlosezonskih takmaca za naslov prvaka, Bayern je u gostima deklasirao Leipzig i pokazao da prilagodba na novog trenera teče lakše u Münchenu.

Julian Nagelsmann sjajno je pročitao svoju bivšu ekipu, ali i svog nasljednika Juliana Marscha i već u 54. minuti gosti su imali 3:0, a na kraju su slavili s 4:1 za deseti bod Bavaraca.

Od početka je krenulo loše za Leipzig, već u desetoj minuti su domaći skrivili kazneni udarac koji u gol pretvara Robert Lewandowski nakon dvije minute VAR provjere i pripreme. Do poluvremena nije bilo golova, a Bayern je utakmicu riješio otvaranjem drugog dijela.

U 47. minuti je Alphonso Davies poslao ubačaj, a Jamal Musiala je loptu proslijedio u mrežu za sjajnu suradnju mladih igrača. U 51. je Leipzig samo na tren smanjio, ali je VAR poništio pogodak.

Tri minute kasnije sjajnu seriju Bayerna nastavlja Leroy Sane, a već u 58. se pojavljuje tračak nade za Leipzig nakon pogotka Konrada Laimera. No, Leipzig do kraja nije ozbiljnije zaprijetio.

Štoviše, uspio je Bayern zabiti i četvrti pogodak u drugoj minuti nadoknade kad je mrežu zatresao Maxim Choupo-Moting za konačnih 4:1. Joško Gvardiol ušao je u 59. minuti za Leipzig koji nakon četiri kola ima samo tri boda.