Liga prvaka, skupina F, 1. kolo, 14.09.2021, 21:00 h
Villarreal 2:2 Atalanta
Atalanta

Pašaliću 20 minuta u podjeli bodova s Villarrealom

Matej Kačan • utorak, 14.09.2021.

Drugi susret prvog kola skupine F Lige prvaka odigran je u Španjolskoj gdje su Villarreal i Atalanta podijelili bodove kasnim izjednačenjem gostiju...

Nakon što smo u skupini F imali veliko iznenađenje u ranijem terminu kad su Young Boys svladali Manchester United, Atalanta i Villarreal su remijem u drugom susretu zajedničkim snagama ostavili engleskog velikana na dnu tablice.

Atalanta je na gostovanju na El Madrigalu rano povela, ali je onda na kraju morala kasno spašavati i bod. Već u šestoj minuti trese se mreža, Duvan Zapata loptom pronalazi Rema Freulera koji brzim i preciznim udarcem od stative postavlja 1:0.

Atalanta je osokoljena tim golom izgledala bolje u prvih pola sata pa je imala još dvije dobre šanse, ali onda slijedi preokret i bolje razdoblje Španjolaca. U 39. je domaćin izjednačio kad je Manu Trigueros jednu ničiju loptu pokupio i poslao iza vratara.

Sjajan i dinamičan susret gledali smo i krajem prvog te početkom drugog dijela, a izdvajamo gredu Zapate u 54. minuti za koji je Atalanta i kažnjena kasnije. U 73. je došlo do preokreta nakon što je Gerard Moreno asistirao Armautu Danjumi, ali Atalanta je do boda došla u 83.

Aleksej Mirančuk sjajno je ubacio, a Robin Gosens je loptu proslijedio u gol za 2:2. Villarreal je susret dočekao s igračem manje jer je Francis Coquelin u 84. dobio drugi žuti.

Mario Pašalić je kod gostiju ušao u igru u 71. minuti.