PPD Zagreb i Nexe bez većih problema do druge pobjede

Branimir Korać • subota, 18.09.2021.

Ovog vikenda na rasporedu je drugo kolo Paket24 Premijer lige. PPD Zagreb i Nexe, kao glavni favoriti, nastavljaju s pobjedama, ovaj put stradali su Gorica i Zamet...

Rukometaši Dubrave stigli su do druge pobjede slaveći u gostima kod Poreča s 25:22. Porečani nisu dobro otvorili sezonu, u prva dva kola upisali su dva poraza. Protiv Dubrave pali su u zadnjih pet minuta, tu su gosti poveli i do kraja susreta nisu ispuštali vodstvo.

Ivan Barbić sa sedam golova predvodio je goste, a pet je dodao Tomi Vozab. Kod domaćina po pet golova postigli su Tim Thoss, Matija Rađaković i Arman Ikanović.

Slično vrijedi i za Spačvu i Karlovac. Karlovac je također krenuo u sezonu kao i Dubrava s dvije pobjede, a Spačva s druge strane ima dva poraza. U ovom dvoboju neke velike dvojbe nije bilo, Karlovčani su imali kontrolu nad susretom i upisali su pobjedu 35:30.

Po šest golova postigli su Ivan Bačić i Leon Hrvojević, a po pet su dodali Fran Bosiljevac i Ivan Rukavina. Kod Vinkovčana Marko Vignjević zabio je 11 golova.

Ivica Obrvan protiv Gorice odmorio je neke igrače, a njegova momčad tek u drugom poluvremenu slomila je otpor protivnika. Da ode na poluvrijeme s prednosti pobrinuo se Davor Ćavar golom u zadnjim sekundama prvog dijela za 14:13. U drugom poluvremenu Zagreb se ipak odvojio i mirno priveo utakmicu kraju.

Ćavar je zabio osam golova, a Edin Klis dodao je pet. Kod Gorice Lucian Bura zabio je 12 golova.

Nexe je dan ranije održao lekciju Zametu koji je visoko poražen s 37:26. Sam rezultat sve govori, Našičani su bili prejak protivnik i upisali su uvjerljivu i zasluženu pobjedu.

Sedam golova zabio je Luka Moslavac, šest Gianfranco Pribetić, a po pet Predrag Vejin i Tomislav Severec. Kod gostiju Antonio Tomaš zabio je 11 golova, a Marko Mrakovčić pet.

Sesvećani također mogu biti vrlo zadovoljni ulaskom u sezonu. Upisali su prve dvije pobjede i to obje na gostovanju. Druga je došla kod Trogira koji je svladan s 25:21. Zadnji put domaćini su bili na sredini prvog dijela kada su poravnali na 6:6 nakon čega su konstantno bili u minusu.

Šest golova kod Sesveta zabio je Daniel Vusić, a pet Krešimir Krešić. Kod Trogira Luka Baković skupio je 11 obrana, a šest golova zabio je Luka Trivković.