HT Prva liga, 9. kolo, 19.09.2021, 19:05 h, Stadion Gradski vrt, Osijek
Suci: Fran Jović, Luka Pušić, Anto Marić, Goran Pečarić
Fran Brodić 81'
Gorica

Osječani u sjajnoj utakmici preokretom u sudačkoj nadoknadi srušili Goricu!

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.09.2021.

Dva puta Gorica je vodila u Gradskom vrtu, ali dva puta Mirlind Daku vraćao je Osijek u utakmicu. Kada se činilo da će susret završiti remijem, Danijel Lončar pogodio je za pobjedu Osijeka 3:2...

Osječani su napokon prekinuli niz utakmica bez pobjede, u zadnja tri kola u prvenstvu nisu znali za pobjedu i očajnički su trebali prekid tog niza. Do pobjede su došli teško, u dramatičnom dvoboju protiv Gorice koji je vrlo lako mogao otići na drugu stranu.

Goričani su dva puta imali vodstvo, ali oba puta Osijek se uspio vratiti i na kraju u posljednjim sekundama utakmice i doći do preokreta. Ključni potez Nenad Bjelica je povukao kada je iz igre izvadio Ramona Miereza, a na travnjak poslao Mirlinda Dakua koji mu je uzvratio s dva pogotka.

Dugo se igralo bez pravih i konkretnih prilika, a onda je prvi opasan udarac prema golu donio Goričanima vodstvo. U 29. minuti Lovrić je s lijeve strane krasno pronašao na 18 metara Kalika koji puca iz prve, a lopta ulazi u sam kut za 1:0.

Osijek je imao dva slobodna udarca u opasnoj zoni u prvom poluvremenu, ali Bočkaj i Bohar nisu ozbiljno zaprijetili. Pokušao je zaprijetiti i Hiroš udarcem izvana, no lopta od bloka ide pokraj gola.

Osječani su u drugom dijelu povećavali pritisak kako je susret odmicao, ali imala je i Gorica sjajnu priliku kada je Lovrić opalio izvana, lopta je išla u gornji kut, ali Ivušić sjajno brani.

U 67. minuti Bjelica vadi neraspoloženog Miereza i uvodi Dakua koji nije dugo čekao na pogodak.

U 75. minuti nakon ubačaja Bočkaja u 16 metara, nastala je velika gužva u kojoj se Daku najbolje snašao i iz blizine zabio za 1:1.

No Gorica nije tu pala. Imala je spreman odgovor, u 81. minuti nakon ubačaja s lijeve strane zaboravljeni Fran Brodić ostaje sam na petercu i glavom pogađa za novo vodstvo gostiju.

Goričani su tu trebali izdržati novi pritisak domaćina, ali nisu uspjeli. Već u 84. minuti Daku pogađa glavom nakon ubačaja Bočkaja što je bio znak za još jači nalet domaćina.

Banić je izvlačio čudesne obrane nakon pokušaja Kleinheislera i Ndockyta, no u 94. minuti niti on nije mogao spasiti Goricu. Bočkaj ubacuje iz kornera, lopta na drugoj strani dolazi do Lončara koji zabija za pobjedu.

Osijek slavi velika tri boda u susretu koji je ponudio dramu u završnici.