Mladost, Jug i Jadran uvjerljivim pobjedama otvorili novu sezonu

Branimir Korać • nedjelja, 03.10.2021.

Odigrani su prvi susreti prvog kola hrvatskog prvenstva u vaterpolu. Mladost, Jug i Jadran bili su uvjerljivi, a jedini neizvjestan dvoboj odigran je u Rijeci...

Počela je nova sezona hrvatskog vaterpolskog prvenstva, a Primorje i Mornar pružili su najneizvjesniju utakmicu prvog kola. Bilo je to i očekivano, a Splićani su u Rijeci slavili s 10:9.

Utakmica je prelomljena tri i pol minute prije kraja kada je Goran Solje zabio za 10:7, domaćin je do kraja uspio smanjiti, ali gosti su izdržali taj nalet i slavili.

Marin Vrdoljak predvodio je Mornar s četiri gola, a kod domaćina Tin Brubnjak postigao je tri gola. Vrlo dobar bio je gostujući vratar Marin Kordić ms 11 obrana.

Mladost je značajno slabija u odnosu na prošlu sezonu, ali je i dalje prejaka za Medveščak. U sezonu je krenula visokom pobjedom 19:6, a pobjeda niti u jednom trenutku nije bila pod upitnikom.

Predvodili su je s po četiri gola Matias Biljaka i Marin Dašić, a kod Medveščaka po dva gola zabili su Nikola Šimunović i Toni Šimić.

Identičnom razlikom slavio je i Jug u gostima kod KPK-a. Visoko je slavio 22:9, ali je tek u drugom poluvremenu riješio pitanje pobjednika kada je domaćin pao sa snagom.

Po četiri gola postigli su Stylianos Argyropoulos i Marko Žuvela, a kod domaćina po tri gola zabili su Srđan Antonijević i Marin Čumbelić.

Vrlo uvjerljiv bio je Jadran u gradskom dvoboju protiv POŠK-a. Završilo je 19:3 za Jadran, a zadnje tri dionice Jadran je dobio s 13:0.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Jerko Marinić-Kragić s pet golova, a po jedan gol za POŠK zabili su Krešimir Prižmić, Marino Divković i Marko Carrieri.