Split na krilima Ukića slavio u Zadru, Cibona lako sa Zabokom

Branimir Korać • utorak, 12.10.2021.

U najzanimljivijem susretu petog kola HT Premijer lige Zadar je poražen u Višnjiku od Splita dok je u drugom dvoboju odigranom danas Cibona lako slavila protiv Zaboka...

Iako je na kraju karijere, nije prošao pripreme, počeo je s treninzima nakon što je Split već odigrao prve službene utakmice i daleko je od potpuno spremnog, Roko Leni Ukić napunio je koš Zadra i odveo Split do pobjede.

Mogu Zadrani biti ljuti i na neke sudačke odluke koje im nisu išle u prilog, ali to nije razlog poraza. Još jednom su odigrali skromnu utakmicu, očito je da im nedostaje samopouzdanja što se najviše vidi u napadu gdje neke situacije koje u normalnom stanju realiziraju, trenutno promašuju.

Split je preuzeo vodstvo sredinom prve četvrtine i praktički u nastavku susreta u kontinuitetu vodio. Tek u jednom trenutku na početku zadnje dionice Zadar je poveo, ali nakratko.

Nakon tih 56:55, što su bili prvi koševi u četvrtoj četvrtini, Zadar iz igre nije ubacio niti poen do zadnjih 40 sekundi kada Jordano ubacuje tricu, ali već je bilo kasno, Split je daleko odmaknuo i glatko slavio sa 71:62.

Ukić je susret završio s 26 poena (5/8 trica), a po deset poena dodali su Tre McLean (11 skokova) i Sani Čampara. Kod Zadra Uroš Luković ubacio je 13 poena uz osam skokova, a Dominik Mavra dodao je 12 poena.

Cibona je bez većih problema stigla do pobjede protiv Zaboka slaveći s 91:69. Susret je riješen početkom drugog poluvremena kada su Cibosi startali s 14:0 i otišli na 59:35 i do kraja susreta čuvali visoku prednost.

13 poena kod Cibone ubacio je Mateo Drežnjak, po 11 poena dodali su Antonio Vranković i Roko Prkačin (pet skokova) dok je Danko Branković dodao deset poena i deset skokova.

Kod Zaboka po 16 poena ubacili su Veljko Budimir i Bruno Levanić-Kutni.